Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor - Son Dakika

Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor

23.12.2016 12:42
Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor

Iskenderun'da fırtına etkisini sürdürüyorHATAY'ın İskenderun ilçesinde üç gündür devam eden ve saatteki hızı yer yer 70-90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle balıkçılar barınaktan çıkamıyor.

Iskenderun'da fırtına etkisini sürdürüyor

HATAY'ın İskenderun ilçesinde üç gündür devam eden ve saatteki hızı yer yer 70-90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle balıkçılar barınaktan çıkamıyor.

Fırtına nedeniyle oluşan dev dalgalar açıklarda büyük tehlikeler yarattığı için balıkçılar teknelerini barınağa demirledi. Üç gündür avlanmaya çıkamadıklarını söyleyen balıkçılar, 'Cumartesi sabahını bekliyoruz. Meteoroloji uyarısına göre sabaha kadar fırtına esecekmiş. Teknelerimizin hasar görmemesi için barınağa çektik 'dedi. Bu arada barınakta halatını kopartan bir balıkçı teknesi diğer teknelere çarpması sonucu hasar görünce vinç yardımı ile karaya çıkartıldı.

İskenderun Körfezindeki liman ve iskelelerde de fırtına nedeniyle tahmil-tahliye işlemleri yapılamadığı için büyük tonajlı gemiler körfezin ortasında belirlenen park alanına demir atıp fırtınanın dinmesini bekliyor.

İCRALIK GEMİ SÜRÜKLENDİ

İskenderun'da fırtınada sürüklenerek tehlike yaratan 24 milyon Euro'luk hacizli Yunan armatöre ait İngiliz bayraklı Aqua Herkules yolcu gemisi de sorun yarattı.

İskenderun kaymakamı H. Hasan Özyiğit, geminin Liman başkanlığının takibinde olduğunu belirterek,? Birkaç firmanın alacağı varmış. Geminin iş ve işlemleri icra dairesi takip ediyor. İcra dairesi geminin korunması için ilgili yerlere talepte bulundu. Şu an için Liman hizmetleri veriliyor. Elbette ki hava şartları müsait olmamasından dolayı sürüklenme var. Ama bunlar kontrol dahilinde takip ediliyor? dedi.

Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor
Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor
Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor
Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Iskenderun'da Fırtına Etkisini Sürdürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Şebnem Şirin'i boğazını keserek öldüren katil zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı: Ne olduysa sabah oldu, hiçbir şey hatırlamıyorum 11:16 Şebnem Şirin'i boğazını keserek öldüren katil zanlısının ilk ifadesi ortaya çıktı: Ne olduysa sabah oldu, hiçbir şey hatırlamıyorum Son Dakika: Merkez Bankası 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti 11:12 Son Dakika: Merkez Bankası 2021 ve 2022 yıl sonu enflasyon tahminini yükseltti Grip vakaları arttı! Prof. Dr. Tufan Tükek uyardı: Günlük PCR test sayımız da ikiye katlandı 10:42 Grip vakaları arttı! Prof. Dr. Tufan Tükek uyardı: Günlük PCR test sayımız da ikiye katlandı
Vatandaşlar etkilendikleri dizi karakterlerinin soyadlarını almak istiyor 10:28 Vatandaşlar etkilendikleri dizi karakterlerinin soyadlarını almak istiyor Beren Saat ön dişlerini yaptırdı, takipçileri ikiye bölündü 10:15 Beren Saat ön dişlerini yaptırdı, takipçileri ikiye bölündü Zam öncesi akaryakıt almak isteyen vatandaşlar fırsatçılarla karşılaştı 09:54 Zam öncesi akaryakıt almak isteyen vatandaşlar fırsatçılarla karşılaştı
Mustafa Sarıgül'den açıklama: Biden'dan para alan muhalefet partisini ifşa edeceğim 09:20 Mustafa Sarıgül'den açıklama: Biden'dan para alan muhalefet partisini ifşa edeceğim Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek 07:36 Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek
Advertisement