İskenderun Müftüsü Kavillioğlu: "2012 Yılı Umre Kayıtları Başladı" - Son Dakika

İskenderun Müftüsü Kavillioğlu: "2012 Yılı Umre Kayıtları Başladı"

05.01.2012 15:00
İskenderun Müftüsü Kavillioğlu:

İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, 2012 yılı Umre kayıtlarının başladığını belirtti.

İskenderun Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, 2012 yılı Umre kayıtlarının başladığını belirtti.

Kavillioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Umre kayıtlarının Diyanet İşleri Başkanlığı'nca ülke genelinde başlatıldığını söyledi.

Umre için sıra, kura, kontenjan ve kota olmadığını belirten Kavillioğlu,

"Umreye gitmek isteyen vatandaşlar Müftülüğümüze başvuruda bulunabilirler. Kaydolmak yeterli ve kayıt yaptıran herkes gidebilecek" dedi.

Kavillioğlu, Umre ziyaretlerinde 7 günlük, 10 günlük, 14 günlük ve 20 günlük seçenekler olduğunu belirterek, "Umre'ye gidecek kişiler, ücretlerini belirleyecekleri seçeneğe göre bankaya yatırdıktan sonra en yakın Müftülüğe başvurmalılar. Yıl içerisinde yaklaşık 18 kez umre turları düzenlenecek. İlk kayıtların son müracaat tarihi 16 Ocak" dedi.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İskenderun Müftüsü Kavillioğlu: '2012 Yılı Umre Kayıtları Başladı' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın