İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı - Son Dakika

İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı

11.10.2012 11:42
İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı

14 yıldır Marmaris'e tatile gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk ve Türk bayrağı dövmesiyle dikkati çekiyor.

14 yıldır Marmaris'e tatile gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk ve Türk bayrağı dövmesiyle dikkati çekiyor.

Koluna İskoçya bayrağı ve ulusal kahramanları William Wallace'nin yanı sıra Atatürk ve Türk bayrağı dövmesi de yaptıran 56 yaşındaki Hamish Muir, tatilini geçirdiği Marmaris'te vatandaşların ilgisini çekiyor.

Tatil için 14 yıldır Marmaris'e tatile geldiğini belirten Muir, gazetecilere, her yerde Atatürk'ün resimlerini görünce Türkiye ve Atatürk hakkında araştırma yaptığını söyledi.

Yaptığı araştırmalar ve okuduğu kitaplardan elde ettiği bilgiler sonrasında Atatürk'e hayran olduğunu ifade eden Muir, bu hayranlığını göstermek için koluna Atatürk ve Türk bayrağı dövmeleri yaptırdığını dile getirdi.

Atatürk dövmesinin yanına İskoç William Wallace'nin dövmesini de yaptıran Muir, "Atatürk ve İskoçya'nın kahramanı William Wallace'nin benzer özelliklere sahip olduğunu öğrendim. Her iki lider de halklarının özgürlükleri için savaşmış kahramanlar" dedi.

Atatürk dövmesini gören Türklerin bu durumdan çok memnun kaldığını ve kendisiyle fotoğraf çektirdiklerini anlatan Muir, yeni bir Atatürk dövmesi daha yaptıracağını söyledi.

Muhabir: Levent Kişi

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - MUĞLA

Muğla'ya bir şampiyonlukta gençlerden Muğla'ya bir şampiyonlukta gençlerden TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası'nın ön eleme ikinci etabı tamamlandı TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası'nın ön eleme ikinci etabı tamamlandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement