İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı - Son Dakika

İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı

11.10.2012 11:42
İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı, System.String[]

14 yıldır Marmaris'e tatile gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk ve Türk bayrağı dövmesiyle dikkati çekiyor.

14 yıldır Marmaris'e tatile gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk ve Türk bayrağı dövmesiyle dikkati çekiyor.

Koluna İskoçya bayrağı ve ulusal kahramanları William Wallace'nin yanı sıra Atatürk ve Türk bayrağı dövmesi de yaptıran 56 yaşındaki Hamish Muir, tatilini geçirdiği Marmaris'te vatandaşların ilgisini çekiyor.

Tatil için 14 yıldır Marmaris'e tatile geldiğini belirten Muir, gazetecilere, her yerde Atatürk'ün resimlerini görünce Türkiye ve Atatürk hakkında araştırma yaptığını söyledi.

Yaptığı araştırmalar ve okuduğu kitaplardan elde ettiği bilgiler sonrasında Atatürk'e hayran olduğunu ifade eden Muir, bu hayranlığını göstermek için koluna Atatürk ve Türk bayrağı dövmeleri yaptırdığını dile getirdi.

Atatürk dövmesinin yanına İskoç William Wallace'nin dövmesini de yaptıran Muir, "Atatürk ve İskoçya'nın kahramanı William Wallace'nin benzer özelliklere sahip olduğunu öğrendim. Her iki lider de halklarının özgürlükleri için savaşmış kahramanlar" dedi.

Atatürk dövmesini gören Türklerin bu durumdan çok memnun kaldığını ve kendisiyle fotoğraf çektirdiklerini anlatan Muir, yeni bir Atatürk dövmesi daha yaptıracağını söyledi.

Muhabir: Levent Kişi

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - MUĞLA

İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İskoç Turist Koluna Atatürk Dövmesi Yaptırdı - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici