İskoçya’nın Son Kralı Filmi - Son Dakika

İskoçya’nın Son Kralı Filmi

06.07.2011 16:24

İskoçya’nın Son Kralı filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. İskoçya’nın Son Kralı filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Genç doktor 1970’lerin Uganda’sına vardığında çok uzaklardaki bir ülkede vahşi bir macera yaşayacağını düşünerek yola çıkmıştı. Eğlenecek, insanlara yardım elini uzatacaktı. Fakat bu yolculuk dünyanın en karanlık yerine; insan kalbine gidiyordu. Bu film dünyanın tanıdığı en çılgın diktatörlerden biri olan Idi Amin dönemindeki Uganda’yı beyaz perdeye taşımaktadır.

Kaderin inanılmaz bir cilvesi ile, Uganda’da tıbbi bir misyonda bulunan doktor Gerrigan dünyanın en barbar kişilerinden biri olan İdi Amin’in yönetimi içinde sıkışıp kalır. Garrigan’ın bir kriz durumundaki soğuk kanlı tavırlarına ve çalışmasına tanık olduktan sonra bu doktora hayran kalan Uganda’nın başkanı İdi Amin, Garrigan’ı kendisinin özel doktoru ve en yakın sırdaşı olarak seçer. İlk başlarda yeni pozisyonu ile gururu okşanan ve büyülenen Garrigan, çok geçmeden Amin’in vahşiliğini ve kendisinin bu durumdaki suç ortaklığını fark eder. Garrigan yanlışlarını düzeltmeye ve Uganda’dan sağ olarak çıkabilmeye çabalarken, dehşet ve ihanet peşini bırakmayacaktır.

Yönetmen: Kevin Macdonald

Senaryo: Peter Morgan, Giles Foden, Jeremy Brock

Oyuncular: Simon McBurney, Gillian Anderson, Kerry Washington, James McAvoy, Forest Whitaker

Filmin Türü: Gerilim, Drama,

Orijinal Adı: The Last King of Scotland

Yapımcı Firma: DNA Films

Yapım Yılı: 2006

Yapım Ülkesi: İngiltere

Orijinal Dili: İngilizce

Filmin Süresi: 121 dk.

Resmi Sitesi: http://www.foxsearchlight.com/lastkingofscotland/

Dağıtıcı Firma: Özen Film

Vizyon Tarihi: 23.02.2007

İskoçya’nın Son Kralı Filmi

Son Dakika Güncel İskoçya’nın Son Kralı Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Doğu Perinçek'in ABD analizindeki sözleri sosyal medyaya damga vurdu: Biraz kapatsana kamerayı Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Dayakçı hala, 7 yaşındaki kız çocuğunun hayatını kararttı! Kangren yüzünden kolunu kaybetti Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz