İslahiye'de zeytin hasadı başladı - Son Dakika

İslahiye'de zeytin hasadı başladı

14.11.2019 11:22
İslahiye'de zeytin hasadı başladı, System.String[]

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 17 bin dekar alanda zeytin hasadına başlandı.

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 17 bin dekar alanda zeytin hasadına başlandı.

İslahiye ilçesinde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü verilerine göre, 459 bin adet zeytin ağacının bulunduğu ilçede 2 bin dekar alanda sofralık ve 15 bin dekar alanda yağlık zeytin üretimi yapılıyor.

Gemlik, Kilis yağlık, Nizip yağlık ve Ayvalık çeşidi zeytin üretimi yapılan ilçede toplanan zeytinlerin bir kısmı yeşil ve siyah salamuralık olarak değerlendirilirken bir kısmı ise bölgede bulunan zeytinyağı fabrikalarında değerlendiriliyor.

İlçede, Kale, Burunsuzlar, Yeniceli, Fevzipaşa ve Beyler mahallesinde yoğun olarak zeytin üretimi yapılıyor.

Fevzipaşa Mahallesinde 26 yıldır zeytincilik yapan Ökkeş Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sofralık zeytinin rekoltesinin geçtiğimiz yıla göre düşük olduğunu ama fiyattan memnun olduğunu belirterek, "Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin etkin çalışmaları sonucu bu yıl zeytin sineği zararlısı da yok üründe. Bu sene zeytinde yok senesi. Ağaç başına verim 8 ila 10 kilo arasında. Verim geçen yıl daha iyiydi." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İslahiye'de zeytin hasadı başladı - Son Dakika


Son Dakika

Mesut Yılmaz'ın hayatındaki en acı olay! Oğlunun ölümünden sonra bir daha toparlanamadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Son Dakika! Mesut Yılmaz'ın vefatıyla ilgili hastaneden ilk açıklama: Yaklaşık 2 yıldır kanser tedavisi görüyordu Son Dakika! Azerbaycan'dan Ermenistan'a ağır darbe! Kıdemli albay öldürüldü Son Dakika! Eski Başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti Trafikte ilginç anlar: Motosikleti at sürer gibi 'kamçılayan' vatandaş cep telefonu kamerasına yansıdı Sokakta karşılaştığı eski eşi konuşmak istemeyince, not bırakıp camide kendini astı Didem Arslan Yılmaz, 30 yıldır eşine şiddet uygulayan adamı stüdyodan kovdu
10:07