İslamı Fobiye Karşı 21 Öğrenci Kırşehir'e Geldi - Son Dakika

İslamı Fobiye Karşı 21 Öğrenci Kırşehir'e Geldi

13.01.2012 12:03
İslamı Fobiye Karşı 21 Öğrenci Kırşehir'e Geldi, System.String[]

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi'nin projesi kapsamında 6 ülkeden 21 genç Kırşehir'e geldi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi'nin projesi kapsamında 6 ülkeden 21 genç Kırşehir'e geldi. Öğrenciler, Bir hafta süresince İslam'a karşı olan ön yargının yıkılması için çeşitli faaliyetlerde ve diyaloglarda bulunacak.

Slovakya, Malta, Polonya, Portekiz, İtalya ve Romanya'dan Yahudi, Müslüman ve Hristiyan kökenli gençler, ulusal, uluslararası ve yerel bağlamda işbirliğini teşvik etmek amacıyla Kırşehir'e çıkarma yaptı.

Temur Otel'de Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge bölümü eğitimci hocaları eşliğinde çalışmalar yapan gençler, daha sonra Kırşehir İmam Hatip Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

YABANCI ÖĞRENCİLERE KUR'AN-I KERİM'DEN BAZI AYETLER OKUNDU

Okulda öğrencilerle bir süre sohbet eden gençler, hazırladıkları 6 ülkeye ait slayt gösterisi, ney dinletisi ve ilahilerden oluşan programda, okul öğretmenlerinden Ahmet Koyuncu da Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetler okudu. Okunan ayetlerin İngilizce mealleri yabancı konuklara da verildi. Birbirleriyle kaynaşan gençler bol bol fotoğrafı çektirdi.

Bir hafta süresince Kırşehir'de kalacak gençlerin katıldığı proje ile her üç dine ait ön yargıların gençler arasında kaldırılması, birbirlerini daha iyi tanımaları, bu ön yargılardan en az şekilde etkilenmeleri için çevrelerindeki insanlara yardımcı olmaları amaçlanıyor.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İslamı Fobiye Karşı 21 Öğrenci Kırşehir'e Geldi - Son Dakika


Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı