Son Dakika Haberleri: İşletme Sahipleri Vali Ayyıldız'dan ve Milletvekillerinden Yardım İstedi

İşletme Sahipleri Vali Ayyıldız'dan ve Milletvekillerinden Yardım İstedi

7 yıl önce

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir süre önce mühürlenen balıkçı lokantalarının sahipleri Zonguldak Valiliği ve milletvekillerinden yardım istedi.

İşletme Sahipleri Vali Ayyıldız'dan ve Milletvekillerinden Yardım İstedi, System.String[]
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir süre önce mühürlenen balıkçı lokantalarının sahipleri Zonguldak Valiliği ve milletvekillerinden yardım istedi.

Uzun süredir hizmet veren ve bir süre önce Ereğli Belediyesi tarafından mühürlenen balıkçı lokantaları işletmecileri basın toplantısı düzenleyerek son gelişmeler hakkında bilgiler verdi. İşletmeciler adına konuşan Muhammet Aydın, mağdur olduklarını ve hala sorunlarına çözüm bulamadıklarını söyledi. Sorunlara çözüm bulunması için Ereğli Belediyesi'nde yetkililer ile görüştüklerini ancak kendilerine olumlu cevap verilmediğini belirtti. Muhammet Aydın ayrıca Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız ve Zonguldak Milletvekillerinden yardım istedi.

Muhammet Aydın, belediye tarafından mühürlenen balık lokantalarının ilçenin simgelerinden biri haline geldiğini, Lokantaların kapatılması sonucu yaklaşık 100 kişinin işinden olduğunu belirtti. Aydın, "Bu arkadaşlarımız evlerine ekmek götüremez, ev kirasını ödeyemez, ailesini geçindiremez duruma geldi. Barınak içindeki lokantalarımızın mühürlenmesinin yanı sıra balık satış yerlerimizin üst katlarındaki mekâna koyduğumuz bir, iki masanın da maalesef bazı kişileri rahatsız etmesine anlam veremiyoruz. Uzun yıllar nafakasını buradan temin edenleri tamamen ortadan kaldırarak yok edilmeye çalıştığını görmekteyiz. Biz, iş yerleri kapatılan mağdurlar konumundayız. Mağduriyetimizin giderilmesi için çıkış yolu arayan kişiler olarak konuşmayıp, soruna çözüm aramazsak, kim yada kimler arayacaktır? Balık lokantalarının kapatılması konusunda hukuk çerçevesinde çözüm ararken, araştırmalarız neticesinde mağdur edildiğimiz ortaya çıkmıştır. Yaşanan mağduriyetin bir an önce giderilmesi için başta Sayın valimiz olmak üzere, belediye başkanı, milletvekili ve diğer yetkililerden destek bekliyoruz."Manavda Kasiyerlik Yapan Kadın, 9 Yıl Boyunca Her Gün Kasadan Para Çalmış İşten Erken Çıkan Koca, Evinde Karısıyla Yakaladığı Adamı Bıçakladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'Andımız' Açıklaması: Milli Kimlikle Alakalı Tartışma Yoktur