İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika

İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması Sonuçlandı

09.06.2015 10:37
İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması Sonuçlandı, System.String[]

Yarışmaya İzmir başta olmak üzere çeşitli illerden 112 öğrenci katıldı. İlk, orta ve lise olmak üzere üç kategoride düzenlenen yarışmada, 11 öğrenci derece aldı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne 14 yıl başkan olarak hizmet veren, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri'nin adını yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen "İsmail Sivri 6. Çocuk Öyküleri Yarışması" sonuçlandı.

Yazarlarımız Muzaffer İzgü, Hidayet Karakuş, Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Eşref Karadağ ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'den oluşan seçici kurul, İGC merkezinde son değerlendirmeyi yaparak dereceye girenleri açıkladı.

İsmail Sivri 6. Çocuk Öyküleri Yarışması Seçici Kurulu'nun değerlendirmesi sonucu dereceye giren öğrenciler şöyle:

"9-10 yaş İlköğretim öğrencilerinin katıldığı 1. Kategoride; İzmir Müdafa-i Hukuk İlkokulu öğrencisi Melek Doğakekilli birinci olurken, İzmir Ödemiş Üçkonak İlkokulu öğrencisi Ahmet Burak Topuz da Özendirme Ödülü'ne layık görüldü. Bu kategoride ikinci ve üçüncülük ödülü verilmedi.

11-13 yaş ortaokul öğrencilerinin katıldığı 2. Kategoride; İstanbul Mimar Sinan İmamhatip Ortaokulu öğrencisi Gökçe Canbaz birinci, İstanbul Tarih Koleji'nden Elif Naz Kurt ikinci, İzmir Özel Türk Koleji'nden Janset Eliz Taş üçüncü oldu. Bu kategoride Aydın Ü. Naci Akdoğan Ortaokulu öğrencisi Nur Banu Konuk da Özendirme Ödülü'ne layık görüldü.

14-17 yaş lise öğrencilerinin katıldığı 3. kategoride de İzmir Balçova Anadolu Lisesi Öğrencisi Eda Elçin Erden birinci, İzmir Tire Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Lisesi öğrencisi Özge Dilan Berberoğlu ikinci, aynı okuldan Rabia Tutkun üçüncü oldu. Bu kategoride; İzmir Tire Öğretmen Melahat Aksoy Anadolu Lisesi öğrencisi İlayda Özgürdal Özendirme Ödülü'ne, İzmir Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi İlkim Sözer Seçici Kurul Özel Ödülü'ne ve İzmir Balçova Anadolu Lisesi öğrencisi Ekin Deniz Doğan da İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü'ne layık görüldü."

ÖDÜLLER 13 HAZİRAN'DA

İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen İsmail Sivri 6. Çocuk Öyküleri Yarışması'nda birinciler diz üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncüler tablet bilgisayar, özendirme ve Jüri Özel Ödülü de dijital fotoğraf makinasıyla ödüllendirilecek. Yarışma'nın ödül töreni İGC yönetimi, jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve öğretmenlerinin katılımıyla 13 Haziran 2015, Cumartesi günü saat 11.30'da İzmir Gazeteciler Cemiyeti Karataş Basın Lokali'nde gerçekleştirilecek.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Almanya Federasyonu teknik direktör Joachim Löw ile yola devam edecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor, kaçta bitiyor? İşte sokağa çıkma yasağı saatleri Son Dakika: Hafta sonu restoran ve kafeler, paket servis haricinde hizmet veremeyecek Son Dakika: Hafta içi her gece saat 21:00 ile sabah 05:00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı Trabzonspor'un eski yıldızı Marcelinho, 45 yaşında futbola döndü Merkel'den AB zirvesi öncesi dikkat çeken Türkiye açıklaması: İlişkilerde istenen ilerleme olmadı Burak Yılmaz, 7 maç üst üste gole katkı yaparak kulüp rekoru kırdı