Son Dakika Haberleri: İsmi verilmeyen Türk yetkili açıkladı: Sınırdaki beton bloklar kaldırıldı

İsmi verilmeyen Türk yetkili açıkladı: Sınırdaki beton bloklar kaldırıldı

5 gün önce

Uluslararası bir ajansa konuşan ve ismi verilmeyen Türk yetkili, Suriye'ye düzenlenecek Güvenli Bölge harekatının henüz başlamadığını ve sınırdaki beton blokların kaldırıldığını söyledi.

Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, harekatın henüz başlamadığını ve sınırdaki beton blokların kaldırıldığını söylerken, namluların Suriye sınırına çevrildiği görüldü. Operasyonun her an başlayabileceği bildiriliyor.

Bu arada Suriye'de muhalif savaşçılardan meydana gelen Suriye Milli Ordusu (SMO) unsurları dün gece geldikleri Akçakale'deki sınırda gözlem yaptı.

SMO, TEL ABYAD'I GÖZLEMLEDİ

Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekatta TSK'ya destek vermek için dün gece Şanlıurfa'ya gelen SMO güçleri, bugün TSK unsurlarıyla Suriye sınırının sıfır noktasından Tel Abyad'ı gözlemledi.

Bazı noktalarda duran ve görüş alışverişinde bulunan askeri unsurlar, daha sonra sınırda bulunan TSK'ya ait birliğe katıldı.

İsmi verilmeyen Türk yetkili açıkladı: Sınırdaki beton bloklar kaldırıldı
Haber Yayın Tarihi: 09.10.2019 01:24 Türk taraftarlar Fransa takımını ıslıklayarak sahaya çıktıklarına pişman etti
Trump'tan yeni Türkiye açıklaması: Bırakın Suriye ile Esad, Kürtleri korusun Fransa-Türkiye maçını 30 bin Türk takip etti! Trump: Bırakın Kürtleri Esad korusun