Son Dakika Haberleri: İspanya'da Fatura Lopetegui'ye Kesildi

İspanya'da Fatura Lopetegui'ye Kesildi

2 yıl önce

İspanya'nın 2018 FIFA Dünya Kupası'ndan elenmesinin faturası, maçların başlamasına bir gün kala Real Madrid'le anlaştığı için görevden alınan eski teknik direktör Julen Lopetegui'ye kesildi.

İspanya'da Fatura Lopetegui'ye Kesildi, System.String[]
İspanya'nın önde gelen spor gazetelerinden Marca, elenmeyle ilgili  haberini "Eve dönüş" manşeti ile verdi. Gazetede, Hırssız, derinliksiz, ruhsuz ve  neşesiz İspanya'nın Rusya karşısında penaltılarda kaybettiğine vurgu yapıldı.
Gazete, elenmenin 10 sebebini sıraladığı haberine ise kaleci David De  Gea'nın performansı ile başladı.
Haberde, de Gea'nın ilk maçta 3 gol yediği, İspanya'nın İran maçındaki  performansıyla da defansının güvenini kaybettiği yazıldı. de Gea'nın 6 pozisyonda  1 kurtarış ile en kötü performans sergileyen kalecilerden olduğu vurgulandı.
Gazetede ikinci sebep olarak ise teknik direktör Julen Lopetegui'nin  Dünya Kupası'nın başlamasına bir gün kala Real Madrid'le "haber vermeden  anlaştığı" için görevden alınması gösterildi. Bunun Lopetegui'ye güvenen takımı  sarstığı ve bu depremi oyuncuların kaldıramadığı öne sürüldü.
Takımın kötü bir performans sergilediğinin öne çıkarıldığı gazetede,  "İspanya, olması gereken yere, eve dönüyor. Teşekkürler Florentino (Real Madrid  Başkanı), Lopetegui ve Rubiales. Hepinize teker teker teşekkür ederiz." diye  yazıldı.
"Bir neslin sonu"
AS gazetesinde ise "Bir neslin sonu" manşeti altında elenme sonrası  İspanyol takımının saha içinde birbirlerine sarıldığını gösteren bir fotoğraf öne  çıkarıldı.
Gazetede, "İspanya'nın 80 dakika oturduğunu" ve "uzatmalarda da şans  elde edemediği" belirtildi. AS'de, Lopetegui'nin görevden alınmasına yol açan  Real Madrid ile anlaşması, Fernando Hierro'nun tecrübesizliği, de Gea'ya duyulan  güvensizlik ve savunmanın zayıflığı erken elenmenin sebepleri arasında  gösterildi.
"Elveda Dünya Kupası"
ABC gazetesi, Koke'nin kaçırdığı penaltı sonrası yüzünü kapattığı  fotoğraf eşliğinde "Elveda Dünya Kupası" manşeti ile çıktı. Haberde, "İspanya'nın  elendiği" belirtilerek, "Güçsüz takımın, Rusya karşısında Lopetegui'nin  ayrılışının yol açtığı yükü kaldıramadığı" ifade edildi.
"Zayıf İspanya"
El Pais ise ilk sayfadan verdiği  "Zayıf İspanya, Rusya maçında Dünya  Kupası'ndaki başarısızlığını tasdik etti" başlıklı haberde, takımın maçlara  Lopetegui'nin görevden alınmasının etkisi altında başladığını, Portekiz'le  berabere kaldığını, İran'ı yense de Fas karşısında kazanamadığı hatırlatıltı.
Kaynak: Skorer

Haber Yayın Tarihi: 02.07.2018 12:45 

YORUMLAR


HDP, kayyum kararı sonrası olağanüstü toplanma kararı aldı
17 yıl sonra döndüğü köyünde süt tesisi kurdu! Şimdi paraya para demiyor Üç belediyeye kayyum atanmasına HÜDA PAR'dan eleştiri geldi