İspanya'da seçimlerin ilk sonuçlarına göre Sosyalistler önde, aşırı sağ yükselişte - Son Dakika

İspanya'da seçimlerin ilk sonuçlarına göre Sosyalistler önde, aşırı sağ yükselişte

10.11.2019 23:01
İspanya'da seçimlerin ilk sonuçlarına göre Sosyalistler önde, aşırı sağ yükselişte, System.String[]

İspanya'da yapılan erken genel seçimlerin sandık çıkışı anketlerine göre Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) yarışı önde götürürken, herhangi bir parti tek başına iktidara gelecek çoğunluğa ulaşamadı. Anketler aşırı sağ görüşlü Vox'un ise 24 milletvekili sayısını ikiye katlayacağına işaret ediyor.

İspanya'da yapılan erken genel seçimlerin sandık çıkışı anketlerine göre Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) yarışı önde götürürken, herhangi parti tek başına iktidara gelecek çoğunluğa ulaşamadı. PSOE'nin meclisteki mevcut sandalye sayısının azalarak 114 ila 119 olacağı öngörülüyor.

Anketler, aşırı sağ görüşlü Vox'un 24 milletvekili sayısını ikiye katlayacağına işaret ediyor. Sonuçların resmileşmesi halinde parlamentoda üçüncü büyük parti olacak Vox seçimlerde en çok başarıyı elde eden parti de olacak.

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya İspanya'da seçimlerin ilk sonuçlarına göre Sosyalistler önde, aşırı sağ yükselişte - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı