İspanya Dışişleri Bakanı Albares'e göre, Rusya-Ukrayna Savaşı uzun sürecek - Son Dakika

İspanya Dışişleri Bakanı Albares'e göre, Rusya-Ukrayna Savaşı uzun sürecek

25.05.2022 16:00
İspanya Dışişleri Bakanı Albares'e göre, Rusya-Ukrayna Savaşı uzun sürecek

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın uzun sürmesini öngördüğünü söyledi.

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, Rusya- Ukrayna Savaşı'nın uzun sürmesini öngördüğünü söyledi.

Albares, basına yaptığı açıklamada, "Ukrayna'nın işgali krizinin uzun sürmesi bekleniyor. Rusya'nın diyalog arzusunda olmamasından dolayı krizin sona ermesi, Rus askerlerinin ülkelerine geri dönmesi maalesef çok uzak gözüküyor." dedi.

NATO'nun hangi ülkeyi üye yapıp yapmayacağının Rusya ile müzakere edilemeyeceğini kaydeden Albares, "Uluslararası toplum, bazı meseleler müzakere edilemeyecek olsa da Rusya ile konuşmayı ve müzakere etmeyi bekliyor." ifadesini kullandı.

İspanya Dışişleri Bakanı, ayrıca Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Ukrayna halkının "haksız ve yasa dışı saldırılara karşı, ülkelerinin bütünlüğünün korunması konusunda cesaret ve alçak gönüllülük gösterdiğini" vurguladı.

YORUMLAR
500
Rusya: Ukrayna'da toplam 230 uçak ve 706 çok namlulu roketatar yok edildi Rusya: Ukrayna'da toplam 230 uçak ve 706 çok namlulu roketatar yok edildi İngiliz istihbarat raporu: Rusya'nın odak noktası Donetsk Oblastı'nı ele geçirmeye yönelik olacak İngiliz istihbarat raporu: Rusya'nın odak noktası Donetsk Oblastı'nı ele geçirmeye yönelik olacak Son dakika! SLOVYANSK - Rus güçlerinin Donbas bölgesindeki saldırıları Son dakika! SLOVYANSK - Rus güçlerinin Donbas bölgesindeki saldırıları
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İspanya Dışişleri Bakanı Albares'e göre, Rusya-Ukrayna Savaşı uzun sürecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement