İspanya Yeni Yıla Zamlarla Başladı - Son Dakika

İspanya Yeni Yıla Zamlarla Başladı

02.01.2012 12:55
İspanya Yeni Yıla Zamlarla Başladı, System.String[]

Ekonomik krizle mücadele eden İspanya, yeni yıla zamlarla başladı.1 Ocak 2012 tarihinden itibaren doğalgaz, otoyol geçiş ücretleri ve posta ücretlerine zam geldi.

Ekonomik krizle mücadele eden İspanya, yeni yıla zamlarla başladı.

1 Ocak 2012 tarihinden itibaren doğalgaz, otoyol geçiş ücretleri ve posta ücretlerine zam geldi. Doğalgaza ortalama yüzde 0,5, posta ücretlerine yüzde 2,86, otoyol geçiş ücretlerine yüzde 3,2 oranlarında zam yapıldı. 2011'de yaklaşık yüzde 12 oranında zam yapılan elektrik ile yüzde 14,2'lik zam gelen tüpgazın (15 avro 9 sent) fiyatlarında ise değişiklik yapılmadı. 2008 yılından bu yana 13 avro 97 sent olan sabit telefon hattı aylık ücretinde de herhangi bir değişikliğe gidilmedi.

Bu arada, yeni yılda ilk kötü istatistiki veriler otomobil pazarından geldi. İspanya'da yeni otomobil satışının 2011 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 17,7 düştüğü kaydedildi. 2011'de 808 bin 59 adet yeni otomobil satılırken, bunun 1993 yılındaki rakamlardan (792 bin 500) sonra ülke tarihindeki en düşük rakam olduğu bildirildi.

2011 yılını yüzde 2,9'luk enflasyon oranı ve yüzde 8'lik kamu açığı ile kapatması öngörülen İspanya'daki yeni hükümet geçtiğimiz hafta açıkladığı ilk önlem paketlerinde kamu çalışanlarının maaşlarını 2011'de olduğu gibi 2012'de de dondurma kararı alırken, ülke tarihinde ilk defa asgari ücreti de donduracağını duyurmuştu. - MADRİD

İspanya Yeni Yıla Zamlarla Başladı

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İspanya Yeni Yıla Zamlarla Başladı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Almanya'da ormanda kemik bulunmasının ardından bir kişi yamyamlık şüphesiyle tutuklandı Ünlü şarkıcı Kutsi, rol aldığı dizideki çocuk oyuncunun annesi ile aşk yaşamaya başladı Bakan Koca, korona tedavisi gören sağlık çalışanının görüntüsünü paylaşıp vatandaşları uyardı Evlerin kapı ve duvarlarına işaret koyan provokatör, emniyetin titiz çalışmasıyla yakalandı "Ben polisim" diyerek ambulans şoförünü darbeden şahıs, emlakçı çıktı Gülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldü İngiliz perakende devleri Peacocks ve Jaeger iflas etti Pes dedirten olay! Gündüz vakti otobanda arabalarını yol kenarına çekip ilişkiye girdiler