İspanyol Baharı, Ozan Coşkun & Cem Çeliksırt - Son Dakika

İspanyol Baharı, Ozan Coşkun & Cem Çeliksırt

12.04.2017 13:04
İspanyol Baharı, Ozan Coşkun & Cem Çeliksırt, System.String[]

Almanya'da gerçekleşen Duo Gitar yarışmalarında ödüllere layık görülen başarılı gitar ikilisi Ozan Coşkun ve Cem Çeliksırt, İspanya ve İtalya'dan Anadolu ezgilerine uzanan zengin bir programla, 12 Nisan Çarşamba akşamı Mozarthaus'a konuk oluyor.

Almanya'da gerçekleşen Duo Gitar yarışmalarında ödüllere layık görülen başarılı gitar ikilisi Ozan Coşkun ve Cem Çeliksırt, İspanya ve İtalya'dan Anadolu ezgilerine uzanan zengin bir programla, 12 Nisan Çarşamba akşamı Mozarthaus'a konuk oluyor.

OZAN COŞKUN, gitar

CEM ÇELİKSIRT, gitar

Konser Programı:

J. RODRIGO  |  Generalife'nin Bahçesi'ne Doğru

M. GIULIANI   |  Rossiniana Op.119(Cem Çeliksırt, gitar)

C. ÜSTÜNTAŞ |  İndim Yarin Bahçasına (Elazığ)

J. RODRIGO    |  Üç İspanyol Parçası(Ozan Coşkun, gitar)

ARA -

E. GRANADOS     |  Şiirsel ValslerC. DOMENICONI  | Harem Hayaleti (2016) Türkiye'de ilk seslendiriliş

J. RODRIGO         |  Tonadilla (Cem Çeliksırt & Ozan Coşkun, gitar)

Detmold eğitim sürecinde tanışan Ozan Coşkun ve Cem Çeliksırt, Gran Guitarra Quartett bünyesinde ilk defa birlikte çalmaya başlamış ve daha sonra gitar ikilisi olarak repertuarlarını genişletmeye karar vermişlerdir. Almanya'da Duo Gitar yarışmalarında ödüllere layık görülen ikilinin Türkiye turnesi için Carlo Domeniconi'nin 2016 yılında bestelediği "Harem Hayaleti„ isimli eserin Türkiye'deki ilk seslendirilişini Mozarthaus'ta gerçekleştireceklerdir.

OZAN COŞKUN

1988 Nürnberg dogumlu Ozan Coskun, küçük yaşta müziğe basladi, kendisi de müzisyen olan  babası sayesinde Türk Halk Müziği ve ud ile tanıştı. İlk gitar derslerine 14 yaşında Sanel Sabitovic ile başlayan Coşkun, Carlo Domeniconi ile devam ettirdiği çalışmaları onu gitara daha da yakınlaştırdı. 2007 yılında Detmold Müzik Akademisi'nde Prof. Dale Kavanagh'in gitar sınıfına girdi ve 2011 yılında yüksek başarı ile mezun oldu. Eğitimi süresince önemli ödüller kazanan Ozan Coşkun, 2016 yazında Münih Müzik Akademisi'nda eğitim vermekte olan Prof. Franz Halasz'in sınıfından Solistlik Master Diploması almaya hak kazanmıştır.

CEM ÇELİKSIRT

Türkiye'nin yetiştirdiği önemli gitaristlerden 1987 Bafra doğumlu Cem Çeliksırt, gitar ile 11 yaşında Mersin'de tanıştı. Utku ve Mehmet Özkanoğlu ile başlayan çalışmalarını 2016 yılında Almanya'nın  Detmold Müzik Akademisi'nde Sanatta Yeterlilik diploması ile tamamladı. Detmold Oda Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Başkent Orkestrası, Lukas David Ensemble, Amadeus Guitar Duo gibi müzisyen ve orkestralarla birlikte sahneye çıkan Çeliksırt, Gevelsberg, Iserlohn (Almanya), Hamilton (Kanada), Barcelona (İspanya), Ankara  ve daha pek çok  festivalde sahne almıştır.

Detaylar :

İl : Ankara

İlce : Çankaya

Mekan : Mozarthaus Sanat ve Konser Evi

Mekan Adresi : Nilgün Sokak, 14/2

Başlangıç Saati : 12.04.2017 20: 00: 00

Bitiş Saati : 12.04.2017 22: 00: 00

Kategori : İspanyol Baharı, Ozan Coşkun & Cem Çeliksırt

Tür : Konser

Ücretlimi? : Hayır

Kaynak: Etkinlik.io

Son Dakika Kültür Sanat İspanyol Baharı, Ozan Coşkun & Cem Çeliksırt - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı mesajı: İnşallah tüm insanlığın hizmetine sunacağız İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subay, esrarengiz bir biçimde kayboldu AK Partili Mahir Ünal'dan Alaattin Çakıcı açıklaması: Erdoğan'a karşı darbe ve ölüm tehditleri yapılırken sus pus olanlar, şimdi ağlıyorlar Restoran yasağına Türk işi çözüm! Yemeklerini alıp büfelerin önünde oturup yediler Son Dakika! Bakan Koca salgındaki kötü gidişatı bu sözlerle gözler önüne serdi: Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı Tedavisine evde devam edilen Mehmet Ali Erbil'den yeni fotoğraf Üst dudağı ve burun delikleri olmayan kuzu, çiftçiyi hayretler içinde bıraktı Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs kararını açıkladı: Kongreleri erteliyoruz