İspanyol Ekip, Erciyes'e Hayran Kaldı - Son Dakika

İspanyol Ekip, Erciyes'e Hayran Kaldı

02.01.2012 10:25
İspanyol Ekip, Erciyes'e Hayran Kaldı, System.String[]

Erciyes Master Planı kapsamında İspanya'dan Kayseri'ye gelen teknik ekip, "Erciyes Dağı sporseverlere inanılmaz bir özgürlük imkanı sağlıyor" dedi.

Erciyes Master Planı kapsamında İspanya'dan Kayseri'ye gelen teknik ekip, Erciyes Dağı ve Master Planı için 'Bir tarafında Toroslar, bir tarafında Aladağlar, bir tarafında Binboğa, her tarafından görünen şehir manzarası ile Erciyes, sporseverlere inanılmaz bir özgürlük imkanı sağlıyor" dedi.

İspanya, Arjantin, Fransa, Andora'da 5 ayrı tesisin hazırlanışında çalışan 'PGI Management'ın proje menajeri Toni Crespo, Erciyes Dağı'na hayran kaldığını söyledi. 6 aydan bu yana Erciyes Master Planı için Kayseri'de bulunan ekip, Erciyes'in pistlerini, lifleri, teleferik sistemini, gondolları yaptığı gibi, sistemin kullanılması için de eğitim verdi. Master Planı için, "Proje çok güzel. Layıkıyla tamamlanmalı. Bitirilmesi için daha çok çalışmaya ihtiyacımız var" diyen Toni Crespo, 35 kilometrelik pistin tamamlandığının müjdesini verdi. İspanyol teknik adam, şöyle konuştu:

"Erciyes eşsiz olacak. Öncelikle önümüze koyduğumuz bu hedefi tamamlamalıyız. Ama her zaman daha iyisine ihtiyacımız olacak. O andan sonra işimiz Erciyes'i geliştirmek olmalı. Erciyes'in daha fazla otele ihtiyacı var. Tanıtımı, reklamı duyup gelen turist, burada zaman geçirmek için tüm imkanları da bulmalı. 100 kilometre ötemizde Kapadokya'ya binlerce turist geliyorsa, Erciyes gibi bir doğa harikasına neden gelmesin? Bunların hepsi avantaj. Ama turisitleri burada tutmak şart. Bunun için de daha fazla restauranta, bara ve puba ihtiyaç var."

"HEDEFTE 2022 MUTLAKA OLMALI"

Erciyes'in uluslararası olimpiyatlara katılma hedefinin de yerinde bir hedef olacağını vurgulayan Crespo, "Olimpiyatlar uzun bir yol. Hedefte mutlaka olmalı ama basamak basamak ilerlemeliyiz. Erciyes şu haliyle bile, 2022 için hazır olmasa da, Erzurum'da gerçekleştirilen Universiad oyunları için güçlü bir adaydır diyebiliriz" diyerek sözlerini tamamladı.

- Kayseri

İspanyol Ekip, Erciyes'e Hayran Kaldı
İspanyol Ekip, Erciyes'e Hayran Kaldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İspanyol Ekip, Erciyes'e Hayran Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Ankaragücü teknik direktör Fuat Çapa ile yollarını ayırdı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu: Alaattin Çakıcı devlet adamıdır, ağabeyim hastadır Hollanda diken üstünde! Henüz koronavirüs salgını bitmeden kuş gribi patlak verdi Oyuncu Sean Connery'nin ölüm haberini yeni duyan Rasim Ozan Kütahyalı kendine kızdı: Allah benim belamı versin Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın