İspanyol Teknik Ekip Erciyes'e Hayran Kaldı - Son Dakika

İspanyol Teknik Ekip Erciyes'e Hayran Kaldı

02.01.2012 12:02
İspanyol Teknik Ekip Erciyes'e Hayran Kaldı, System.String[]

Kayseri Erciyes Master Planı kapsamında İspanya-Angola'dan Kayseri'ye gelen teknik ekip, Erciyes Dağı ve Master Planı için, "Bir tarafında Toroslar, bir tarafında Aladağlar, bir tarafında Binboğa, her tarafından görünen şehir manzarası ile Erciyes, sporseverlere inanılmaz bir özgürlük imkânı sağlıyor." ifadelerini kullandı.

Kayseri Erciyes Master Planı kapsamında İspanya- Angola'dan Kayseri'ye gelen teknik ekip, Erciyes Dağı ve Master Planı için, "Bir tarafında Toroslar, bir tarafında Aladağlar, bir tarafında Binboğa, her tarafından görünen şehir manzarası ile Erciyes, sporseverlere inanılmaz bir özgürlük imkânı sağlıyor." ifadelerini kullandı.

İspanya, Arjantin, Fransa, Andora'da 5 ayrı tesisin hazırlanışında çalışan 'PGI Management'ın proje menajeri Toni Crespo, Erciyes Dağı'na hayran kaldığını söyledi.

Altı aydır, Erciyes Master Planı için Kayseri'de bulunan ekip, Erciyes'in pistlerini, lifleri, teleferik sistemini, gondolları yaptığı gibi, sistemin kullanılması için de eğitim veriyor.

Master Planı için, "Proje çok güzel. Layıkıyla tamamlanmalı. Bitirilmesi için daha çok çalışmaya ihtiyacımız var." diyen Toni Crespo, 35 kilometrelik pistin tamamlandığının müjdesini verdi. Crespo, "Erciyes eşsiz olacak. Öncelikle önümüze koyduğumuz bu hedefi tamamlamalıyız. Ama her zaman daha iyisine ihtiyacımız olacak. O andan sonra işimiz Erciyes'i geliştirmek olmalı." dedi.

Altı aydır kaldıkları Kayseri'yi çok sevdiklerini de anlatan ekip üyeleri, yabancı turistlerin Kayseri'de 'yabancılık' çekmeyeceğini düşünüyor. Ekip üyeleri, "Erciyes'in daha fazla otele ihtiyacı var. Tanıtımı, reklamı duyup gelen turist, burada zaman geçirmek için tüm imkânları da bulmalı. 100 kilometre ötemizde Kapadokya'ya binlerce turist geliyorsa, Erciyes gibi bir doğa harikasına neden gelmesin? 2 havaalanı var Erciyes'e ulaşmak için. Bunların hepsi avantaj. Ama turistleri burada tutmak şart. Bunun için de daha fazla restauranta, otele ihtiyaç var." şeklinde önerilerde bulundu.

Erciyes'in uluslararası olimpiyatlara katılma hedefinin de yerinde bir hedef olacağını vurgulayan Crespo, "Ancak olimpiyatlar uzun bir yol. Hedefte mutlaka olmalı ama basamak basamak ilerlemeliyiz. Erciyes şu haliyle bile, 2022 için hazır olmasa da, Erzurum'da gerçekleştirilen Universiad oyunları için güçlü bir adaydır diyebiliriz." dedi.

Toni Crespo ve ekibi, Kayserililere misafirperverlikleri için de teşekkür etti.

İspanyol Teknik Ekip Erciyes'e Hayran Kaldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İspanyol Teknik Ekip Erciyes'e Hayran Kaldı - Son Dakika


Son Dakika

Azerbaycan'dan Fransa'ya Dağlık Karabağ notası! Büyükelçi, bakanlığa çağırıldı Son Dakika: Yerli koronavirüs aşısında gönüllülere ikinci doz uygulaması başladı Hekimoğlu Trabzon, Batuhan Karadeniz'in 3 gol attığı maçta Kayserispor'u eledi Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü