Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar "inşaattan düştüm" diyerek istifa etti - Son Dakika

Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar "inşaattan düştüm" diyerek istifa etti

24.11.2020 15:24
Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar

Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Çetince köyünde yerel seçimlerden sonra göreve getirilen 5. muhtar Mehmet Ali Almacı, görevinden istifa etti. Mehmet Almacı, inşatta gezerken düştüğünü ve belini kırdığını belirterek, "Bu yüzden görevimi yapamayacağım. İstifa dilekçemi bugün gönderdim" dedi.

Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Çetince köyünde 31 Mart 2019'da yapılan seçimlerde göre getirilen Yahya Yürekli, bir ay sonra istifa etti. Köyde 2 Haziran'da yeniden yapılan muhtarlık seçiminde Mehmet Ali Er seçilmiş ancak itiraz sonucu Er'in sabıkası olduğu gerekçesiyle muhtarlığı düşürüldü. Er'in muhtarlığının düşürülmesinin ardından muhtarlık görevi aynı seçimde ikinci çıkan Selahattin Adıgüzel'e verildi. Bu karara Adıgüzel'in seçimden en az 6 ay önce seçim bölgesinde ikamet etme şartını taşımadığı gerekçesiyle itiraz edildi. İtiraz sonucunda Adıgüzel de görevden alınarak, muhtarlık yarışından üçüncü çıkan Ayşe Adıdüzel'e görev verildi.

MUHTARLARDAN BİRİ CİNAYETE KURBAN GİTTİ

Ayşe Adıgüzel, 15 Ağustos 2019 tarihinde bir çiftçi barıştırmaya çalışırken, cinayete kurban gitti. Ayşe Adıgüzel'den sonra Çetince muhtarlığı için 2019 yılı Eylül ayında Mehmet Ali Almacı görevlendirildi. Almacı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, bugün görevinden istifa etti. Şimdi köye 6'ıncı muhtarın görevlendirilmesi ve ardından seçim yapılması bekleniyor.

Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar istifa etti
Mehmet Ali Almacı

"İNŞAATTAN DÜŞTÜM"

Mehmet Ali Almacı, inşatta gezerken düştüğünü ve belini kırdığını ifade ederek, "Belki ayağa uzun süre kalkamayacağım, ondan dolayı görevimi yapamayacağım. İstifa dilekçemi bugün gönderdim" dedi.

Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar inşaattan düştüm diyerek istifa etti
Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar inşaattan düştüm diyerek istifa etti

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar 'inşaattan düştüm' diyerek istifa etti - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti