Isparta Gül ve Halı Festivali Başladı - Son Dakika

Isparta Gül ve Halı Festivali Başladı

8 yıl önce

Isparta'da bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Uluslararası Gül ve Halı Festivali' kortej geçişiyle başladı.

Isparta Gül ve Halı Festivali Başladı, System.String[]

Isparta'da bu yıl 12'ncisi düzenlenen 'Uluslararası Gül ve Halı Festivali' kortej geçişiyle başladı. Kortej geçişinde izleyenlerin üzerine gül yaprakları serpildi, gül suyu sıkıldı.


Gül ve halı diyarı Isparta'da 12'ncisi düzenlenen 'Uluslararası Gül ve Halı Festivali' Kaymakkapı Meydanı'nda düzenlenen kortej geçidiyle başladı. Şair Ahmet Selçuk İlkan'ın sunumuyla trafiğe kapalı alanda düzenlenen törene Isparta Valisi Memduh Oğuz, Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın, Ak Parti Milletvekili Recep Özel, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Tekin ve vatandaşlar katıldı.


Festivalde konuşan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, sosyo-ekonomik ve kültürel zenginliğine yön verdiği için festivallerin önemli bulduğunu söyledi.


Isparta'nın dünya gül yağı üretiminin yüzde 65'ini sağladığını belirten Başkan Günaydın, "Isparta, Türkiye'nin gül bahçesi. Türkiye'nin gül başkenti olan Isparta'yı dünya gül başkenti yapmak için çabalıyoruz. Bunun için gül heykelleri yaptık" dedi.


Konuşmaların ardından Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile değişik illerden gelen halk oyunları ekiplerinin gösterileri sunuldu. Kaymakkapı Meydanı'ndaki program kortej geçişiyle sona erdi. Programın yapıldığı cadde ve sokaklara gül yaprakları serpildi ve gül suyu döküldü.


Isparta Gül ve Halı Festivali, yarın Emel Sayın'ın vereceği konserle sona erecek. - Isparta

Haber Yayın Tarihi: 09.06.2012 06:06 Kaynak: DHASon Dakika

Babacan ve Davutoğlu için "Vekil veririm" diyen Akşener'e AK Parti'den yanıt: Milletin seçtiği vekiller kiralık gönderilemez
Emekli maaşlarına 74 ile 356 lira arasında artış göründü Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisiyle ilgili ilk anket değerlendirmeleri geldi