İspir'deki Cinayet Davası - Son Dakika

İspir'deki Cinayet Davası

19.01.2012 13:20
İspir'deki Cinayet Davası, System.String[]

Erzurum'un İspir ilçesinde su meselesi yüzünden çıkan ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayete ilişkin tutuklu sanık Zülküf Ceylan'ın yargılanmasına devam edildi.1.Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Ceylan, tutuksuz...

Erzurum'un İspir ilçesinde su meselesi yüzünden çıkan ve 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan cinayete ilişkin tutuklu sanık Zülküf Ceylan'ın yargılanmasına devam edildi.

1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Ceylan, tutuksuz sanık Hasan Ceylan, tutuklu sanığın avukatı Faruk Terzioğlu ile müştekilerin avukatı Süha Erdoğan katıldı.

Davaya can güvenliğini gerekçe göstererek polis korumasında getirilen tutuksuz sanık Hasan Ceylan, duruşmada kendisinden adres bilgilerini isteyen mahkeme heyetine söz konusu taleplerini yerine getiremeyeceğini söyledi.

Ceylan, "Olay nedeniyle can güvenliğim için belirli aralıklarla Bursa, Yalova ve İzmir'de oturuyorum. Adres veremem. Şu anda belli bir adresim yok" dedi.

Ceylan, cinayete ilişkin yaptığı savunmada ise "Ölenler benim komşularımdı. Bu bir kazaydı. Cinayeti ben azmettirmedim. Azmettirmem ve yönlendirmem de mümkün değildir. Olay günü Yaşar Güler'in evindeydim" diye konuştu.

Mahkemeye tanık olarak dinlenen ve olayda eşi ve iki çocuğunu kaybeden Zekiye Yazar da Ceylan'ı göstererek, "Beyim ve çocuklarımı öldürten bu adamdır. Bizler komşuyduk. Birbirimize gidip geliyorduk. Aramızda daha önceye dayalı düşmanlık, kin ya da kan davasına dayalı bir şey yoktu. Olay günü su meselesi yüzünden aralarında tartışma çıkmış. Hakkında şikayetçi ve davacıyım" dedi.

Tutuklu sanık Zülküf Ceylan ise babası Hasan Ceylan'ın olayla ilgisinin bulunmadığını ifade ederek, "Babamın olayla alakası yok. Olay köy meydanında gerçekleşti. O gün her şey köy meydanında gelişti. Tartışmada bir anda panik yaşadım. Belimdeki silahı çıkararak ateş ettim" dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Ceylan'ın tutukluluk halinin devamına, duruşmanın da 16 Şubat tarihine ertelenmesine karar verdi.

-Olay-

Erzurum'un İspir ilçesi İyidere köyünde, 17 Ağustos tarihinde, su meselesi yüzünden köy meydanında çıkan tartışma kavgaya dönüşmüş, Köy Muhtarı Hasan Ceylan'ın oğlu Zülküf Ceylan (29) silahla karşı tarafa ateş etmeye başlamış, olayda eski muhtar Mehmet Yazar ile oğlu Fatih Yazar (17) olay yerinde, Hasan Yazar (24) ise Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetmişti.

- ERZURUM

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İspir'deki Cinayet Davası - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama