İsrail Başbakanı'ndan "Türkiye'ye büyükelçi atanması önemli adım" açıklaması - Son Dakika

İsrail Başbakanı'ndan "Türkiye'ye büyükelçi atanması önemli adım" açıklaması

02.10.2022 13:38

İsrail Başbakanı Yair Lapid, ülkesinin Ankara'ya Büyükelçi atamasının "Türkiye ile ilişkileri iyileştirmede önemli bir adım olduğunu" söyledi.

İsrail Başbakanı Yair Lapid, ülkesinin Ankara'ya Büyükelçi atamasının "Türkiye ile ilişkileri iyileştirmede önemli bir adım olduğunu" söyledi.

Lapid, İsrail hükümetinin haftalık kabine toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkilere değindi.

Aralarında İsrail'in Ankara Büyükelçisi Idit Lilian'ın da yer aldığı bazı atamaların bugün hükümete sunulacağını belirten Lapid, "Bu son bir yıldır üzerinde çalıştığımız Türkiye ile ilişkileri iyileştirmede önemli bir adım. Geçen hafta Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan ile New York'ta buluştum. Ekiplerimize, ekonomik, diplomatik ve turizm ilişkilerini geliştirmek için talimat verdik." diye konuştu.

Türkiye ile İsrail, 17 Ağustos'ta diplomatik ilişkilerin en üst seviyeye çıkarılmasının kararlaştırıldığını ve karşılıklı büyükelçi atanacağını açıklamıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Valdez'den Türkiye Okçuluk Federasyonuna ziyaret Paraguay'ın Ankara Büyükelçisi Valdez'den Türkiye Okçuluk Federasyonuna ziyaret Eskrimde Kılıç Türkiye Şampiyonası Ankara'da başladı Eskrimde Kılıç Türkiye Şampiyonası Ankara'da başladı Yunanistan'ın bastonları Türkiye'den Yunanistan'ın bastonları Türkiye'den

Son Dakika Güncel İsrail Başbakanı'ndan 'Türkiye'ye büyükelçi atanması önemli adım' açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement