İsrail'de hükümet karşıtı protestolar sürüyor - Son Dakika

İsrail'de hükümet karşıtı protestolar sürüyor

21.01.2023 22:06

- İsrail'de hükümet karşıtı protestolar sürüyor İsrail'in başkenti Tel Aviv'de binlerce kişi, Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin "yargıyı zayıflatma" girişimlerini ve aşırı sağcı politikalarını protesto etti.

- İsrail'de hükümet karşıtı protestolar sürüyor

TEL AVİV - İsrail'in başkenti Tel Aviv'de binlerce kişi, Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin "yargıyı zayıflatma" girişimlerini ve aşırı sağcı politikalarını protesto etti.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'de Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin "yargıyı zayıflatma" girişimlerini ve aşırı sağcı politikalarını protesto etmek isteyen on binlerce kişi, Habima Meydanı'nda toplandı. İsrail polisi, gösterilere 100 bin kişinin katılımını beklediklerini açıklarken, başkentte yoğun güvenlik önlemleri alındı. Gösteriye katılan ana muhalefet lideri ve eski Başbakan Yair Lapid burada yaptığı konuşmada, "Bugün burada gördüğünüz şey ülkeyi destekleyen bir gösteridir. Bu ülke için bir gösteridir. Ülkeyi seven insanlar bugün buraya demokrasisini, mahkemelerini, bir arada yaşama ve ortak çıkar fikrini savunmak için geldiler. Kazanana kadar pes etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
İsrail'de sular durulmuyor! Netanyahu geri adım atsa da göstericiler protestoya devam etti İsrail'de sular durulmuyor! Netanyahu geri adım atsa da göstericiler protestoya devam etti Türk Hava Yolları'nın İsrail seferleri, yoğun eylemler nedeniyle iptal edildi Türk Hava Yolları'nın İsrail seferleri, yoğun eylemler nedeniyle iptal edildi İsrail'de iç savaş çıkmak üzere! Vekili 'karşıt gösteri' çağrısı ülkeyi çıkmaza sokuyor İsrail'de iç savaş çıkmak üzere! Vekili 'karşıt gösteri' çağrısı ülkeyi çıkmaza sokuyor

Son Dakika 3. Sayfa İsrail'de hükümet karşıtı protestolar sürüyor - Son Dakika


Advertisement