İsrail basınından bomba Trump iddiası: Görev süresi dolmadan İran'ı vurmaya hazırlanıyor - Son Dakika

İsrail basınından bomba Trump iddiası: Görev süresi dolmadan İran'ı vurmaya hazırlanıyor

25.11.2020 17:27

İsrail'de yayın yapan "Walla News" gazetesinde yer alan haberde, ABD Başkanı Donald Trump'ın görev süresi dolmadan önce İran'ı vurma emri verebileceğine dikkat çekildi. İsrail hükümetinin ise Trump'ın bu hamlesine karşılık orduya "hazırlıklı olun" talimatı verdiği öne sürüldü.

İsrail'in Walla News gazetesinde yer alan haberde, Trump'ın görev süresi dolmadan önce İran'ın vurulması emri vereceğine ilişkin net bir istihbarat olmadığı, ancak İsrailli yetkililerin 20 Ocak'a kadar geçecek sürenin "hassas bir dönem" olduğunu dile getirdiği belirtildi.

İSRAİL HÜKÜMETİNDEN ORDUYA "HAZIRLIKLI OLUN" TALİMATI

ABD'nin İran'ı vurma ihtimaline karşı İsrail ordusuna, Tahran'ın doğrudan ya da Suriye, Lübnan ve Gazze'deki İran'a yakın gruplar üzerinden İsrail'i hedef alabilecek saldırılarına karşılık hazırlıklı olunması talimatı verildiği öne sürüldü.
Adı açıklanmayan üst düzey İsrailli bir yetkilinin ABD'nin İran'ı vurması halinde bunu önceden İsrail'e bildireceğini dile getirdiği ancak Tel Aviv yönetiminin tam olarak hazır olmamaktan endişe duyduğu, bu nedenle de orduya gerekli hazırlıkları yapması talimatının verilmiş olabileceğini aktardığı ifade edildi.

İRAN'IN NÜKLEER TESİSLERİNİ VURMAKTAN VAZGEÇMİŞTİ

New York Times gazetesi, Trump'ın önceki hafta İran'ın nükleer tesisini vurmaktan danışmanlarının tavsiyesi üzerine vazgeçtiğini yazmıştı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise geçen hafta yaptığı açıklamada, Orta Doğu'ya B-52H tipi stratejik bombardıman uçakları sevk ettiğini duyurmuştu.

İsrail basınından bomba Trump iddiası: Görev süresi dolmadan İran'ı vurmaya hazırlanıyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail basınından bomba Trump iddiası: Görev süresi dolmadan İran'ı vurmaya hazırlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ali Koç'tan transfer açıklaması: Takımdan ayrılacak da olacak, gelecek de olacak Acun Ilıcalı'nın Exxen'i yurt dışına açılıyor Son Dakika: Fenerbahçe, deplasmanda Sivasspor ile 1-1 berabere kaldı Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Avrupa Parlamentosu, tutuklu Selahattin Demirtaş'ın salıverilmesini istedi Tartıştığı babaannesini öldüren genç, polise teslim oldu Yeşilçam'ın emektar ismi Oktay Yavuz, 78 yaşında hayatını kaybetti Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım