İsrail güçleri gerçek mermi ile yaraladığı Filistinli çocuğu gözaltına aldı - Son Dakika

İsrail güçleri gerçek mermi ile yaraladığı Filistinli çocuğu gözaltına aldı

24.06.2022 23:53
İsrail güçleri gerçek mermi ile yaraladığı Filistinli çocuğu gözaltına aldı

İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria'da gerçek mermi ile yaraladığı Filistinli çocuğu gözaltına aldı.

İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria'da gerçek mermi ile yaraladığı Filistinli çocuğu gözaltına aldı.

Yerel sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri, Batı Şeria'nın Ramallah kenti yakınlarındaki Silvad beldesinde 14 yaşındaki Muhammed Abdullah es-Sahir'i gerçek mermi ile hedef aldı.

Gözaltına alınan Sahir, durumunun ağır olması nedeniyle İsrail'e bağlı bir ambulans ile Batı Şeria'daki Hedase Ayn Karim Hastanesi'ne nakledildi.

Filistinli kaynak, çocuğu teslim almak ve Filistin hastanesine nakletmek için yaralı olduğu bölgeye gittiklerini ancak bölgenin yakınında bir İsrail askeri kulesinin bulunması ve askerlerin orada konuşlanması nedeniyle yaklaşamadıklarını kaydetti.

Olaya ilişkin İsrail resmi makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR
500
Fanatik Yahudi yerleşimcilerden Harem-i İbrahim Camisi'ne baskın Fanatik Yahudi yerleşimcilerden Harem-i İbrahim Camisi'ne baskın İsrail, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait okul için yıkım kararı çıkardı İsrail, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinlilere ait okul için yıkım kararı çıkardı İsrail askerleri, Filistinli genci yerde sürükleyerek gözaltına aldı İsrail askerleri, Filistinli genci yerde sürükleyerek gözaltına aldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail güçleri gerçek mermi ile yaraladığı Filistinli çocuğu gözaltına aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement