Son Dakika Haberleri: İsrail'in Alıkoyduğu Türk Vatandaşından Haber Alınamıyor

İsrail'in Alıkoyduğu Türk Vatandaşından Haber Alınamıyor

9 gün önce

Kadir Gecesi'ni geçirmek için gittiği Kudüs'ten dönerken İsrail polisi tarafından havalimanında alıkonulan Türk vatandaşı Ebru Özkan'dan haber alınamıyor.

Kudüs ziyareti sonrası Türkiye'ye dönmek için Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'na giden Türk vatandaşı Ebru Özkan, bavullarını teslim etmesinin ardından İsrailli bir görevli tarafından durduruldu. Görevlinin "İngilizce biliyor musun?" sorusuna "Hayır" cevabını veren Özkan, başka hiçbir gerekçe gösterilmeden alıkonuldu.

İSRAİL ASKERİ MAHKEMESİ'NE ÇIKARILACAK

Özkan'ın geri dönüşüne izin vermeyen İsrailli yetkililer, arkadaşlarına kısaca sorgulanacağını ve bir sonraki uçuşta İstanbul'a hareket edeceğini söyledi.

Türkiye Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'deki yetkililerle görüşmeye başladığı ve Özkan'ın İsrail Askeri Mahkemesi'ne çıkarılacağı açıklandı.
İsrail Keskin Nişancısı, AA Foto Muhabirini Gerçek Mermiyle Vurarak Yaraladı Kahraman Köylülerin Sele Kapılan Eşeği Kurtarmak İçin Verdiği Zorlu Mücadele Kamerada

3 Ülke Birleşip Türkiye'yi Küstahça Tehdit Etti: Vereceğimiz Yanıt Çok Büyük Olacak Dirk Kuyt Sosyal Medyadan Ali Koç'a Seslendi!