Son Dakika Haberleri: İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleri

İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleri

10 ay önce

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da 18 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleri, System.String[]
İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da 18 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gece düzenlenen baskınlarda "terör faaliyetlerine karıştıkları" iddiasıyla 18 Filistinli gözaltına alındı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Yahudi yerleşimcilerden, Filistinlinin evine taşlı saldırı

Öte yandan, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus'a bağlı Asira el-Kıbliya beldesinde ise Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait bir eve saldırdığı belirtildi.

Asira el-Kıbliya Belediye Başkanı Hafız Salih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde belde yakınındaki Yithzar yerleşim biriminden gelen 30'ya yakın Yahudi yerleşimcinin, Cevad Abdurrauf Ahmed isimli Filistinlinin evine taşlı saldırıda bulunduğunu söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin beldeye İsrail güçlerinin korumasında geldiğini belirten Salih, iki askeri aracın da saldırı sırasında hazır bulunduğunu dile getirdi.

Salih, saldırıda evin cam ve kapısının kırıldığını, su haznelerinin zarar gördüğünü, hane halkının da büyük korku yaşadığını belirtti.

Yahudi yerleşimcilerin diğer bir eve de saldırı girişiminde bulunduğunu aktaran Salih, belde sakinlerinin tepkisinin başka kayıpları engellediğini kaydetti.

Batı Şeria'da Yahudi yerleşim birimlerinin bitişiğindeki beldelerde Filistinlilerin yaşadığı evlere yerleşimciler tarafından sık sık saldırı düzenleniyor.İnternette Görüp İstiridye Mantarı Yetiştirmeye Başlayan 3 Arkadaş Köşeyi Döndü Bir Babanın En Ağır Yükü! Karısının Döverek Öldürdüğü Bebeğini Gözyaşlarıyla Kucakladı

Son Dakika! Bakan Soylu Açıkladı: Otoyollardaki Hız Sınırı Artıyor