İsrail'in Gazze'ye Saldırıları - Son Dakika

İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

21.07.2014 02:05
İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, 4 İsrail askerinin öldürüldüğünü açıkladı.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin güneyinde bir evde kurulan pusuda 4 İsrail askerinin öldürüldüğünü bildirdi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Mücahitlerimizin, Han Yunus'un doğusunda Ez-Zenne bölgesindeki bir evde konuşlanan özel İsrail güçlerini hedef aldığı iki bombalı saldırıda 4 İsrail askeri öldü" ifadesi kullanıldı.

İsrail makamlarından askerlerin ölümüne ilişkin açıklama yapılmadı.

İsrail ordusu, önceki gün ve dün Gazze'deki Filistinli direniş gruplarıyla girilen çatışmalarda 18 askerinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

Öte yandan Gazze'de Kassam Tugayları tarafından esir alındığı açıklanan İsrail askerine ilişkin İsrail ordusu ve hükümetten bir açıklama yapılmazken, İsrail medyasında da konuya ilişkin henüz bir haber yer almadı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze'de İsrail askerleri ile girilen çatışmada 60962065 numaralı Şaol Aron adında bir İsrail askerinin esir alındığını duyurmuştu. - Gazze

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde bir İHA'yı düşürdüğünü açıkladı İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde bir İHA'yı düşürdüğünü açıkladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail'in Gazze'ye Saldırıları - Son Dakika


Advertisement