İsrail'in Mescid-i Aksa Kararı Başkent'te Protesto Edildi - Son Dakika

İsrail'in Mescid-i Aksa Kararı Başkent'te Protesto Edildi

3 yıl önce

İsrail'in Mescid-i Aksa kararı Başkent'te protesto edildiANKARA - Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail, Ankara'daki Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınan cuma namazının ardından bazı sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.

İsrail'in Mescid-i Aksa Kararı Başkent'te Protesto Edildi, System.String[]

İsrail'in Mescid-i Aksa kararı Başkent'te protesto edildi


ANKARA - Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail, Ankara'daki Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınan cuma namazının ardından bazı sivil toplum örgütleri tarafından protesto edildi.

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik uygulamaları, İHH öncülüğünde Memur-Sen, AGD gibi çeşitli STK'lar ve bazı siyasi parti üyelerinin katılımıyla Ankara'da protesto edildi. Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınan cuma namazının ardından çok sayıda vatandaş cami avlusunda toplandı. Hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılarak, dualar edildi ve gıyabi cenaze namazı kılındı. Vatandaşlar, "Kudüs İslamın onurudur", "İşgalci devlet yıkılacak elbet" ve "Kudüs canımız, feda olsun kanımız" sloganları atarak İsrail'e tepki gösterdi.

Gıyabi cenaze namazının ardından basın açıklaması yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya, Kudüs'ün dünya üzerindeki sıradan bir şehir olmadığını, "Kudüs davasının" bütün Müslümanlar için hem Allah'a imanın bir gereği, hem de Allah'a olan sevginin ve saygının gereği olduğunu söyledi. Kaya, "Mescid-i Aksa Hz. Allah'ın evidir, bütün Müslümanların namusudur, şerefidir, haysiyetidir. Siyonist terörist devlet çok iyi bilsin ki asla emellerine ulaşamayacak. Bu ümmetin bir ferdi bile yeryüzünde durduğu müddetçe Mescid-i Aksa Müslümanlarındır, Allah'ın evi olmaya devam edecektir. Yaptığın bütün işler hedefini değil, faturanı büyütüyor. Bir gün Ankara'dan, İslam dünyasının dört bir tarafından Kudüs seferiyle, yaptıklarının bin katıyla hesabını soracağız. Selahaddin Eyyubiler bu ümmet içinde tükenmedi. Her bir Müslüman yeniden silkinecek, yeniden ayağa kalkacak ve inşallah Kudüs'ü yeniden fethedeceğiz" diye konuştu.

İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan ise "Buradan bütün zalimlere ve iş birlikçilerine haykırıyorum. Bizler, Müslümanlar olarak nefesimizin son anına kadar ne Filistin davasından, ne de Mescid-i Aksa'dan vazgeçeceğiz. İnşallah bir gün orada namaz kılacağız" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı.

İsrail'in Mescid-i Aksa Kararı Başkent'te Protesto Edildi

Haber Yayın Tarihi: 21.07.2017 05:38 Kaynak: İHASon Dakika

Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı
Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı

Son Dakika Haberleri