İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlallerine Tepkiler - Son Dakika

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlallerine Tepkiler

3 yıl önce

Başkentte bazı sivil toplum örgütleri üyeleri, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine tepki gösterdi.

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlallerine Tepkiler, System.String[]

Başkentte bazı sivil toplum örgütleri üyeleri, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine tepki gösterdi.


Hacı Bayram Veli Camii avlusunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, "Dava kardeşlik günü, Siyonistlerin işgaline dur diyoruz" sloganıyla etkinlik düzenledi.


Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınan cuma namazının ardından İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı, dualar edildi. İsrail aleyhine slogan atan gruptakiler, Kur'an-ı Kerim okudu.


STK'lar adına konuşan İHH Ankara Temsilcisi Mustafa Sinan, Müslümanlar olarak nefeslerinin son anına kadar ne Filistin davasından ne de Mescid-i Aksa'dan vazgeçeceklerini söyledi.


Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya da Kudüs'ün dünya üzerindeki sıradan bir şehir olmadığını, Mescid-i Aksa'nın da sıradan bir cami olmadığını belirtti. Kaya, bütün Müslümanların Mescid-i Aksa'ya duyarlı olduğunu, canı pahasına koruyacağını ve bundan sonrada korumaya devam edeceğini belirtti.


Türkiye Gençlik Derneği adına konuşan İsmail Yeğin ise Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için büyük değer taşıdığını vurgulayarak, "Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs'te İsrail, bu sefer gözlerini Mescid-i Aksa'ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel olmaktadır." ifadelerini kullandı.

Haber Yayın Tarihi: 21.07.2017 04:49 Kaynak: AASon Dakika

Deprem paylaşımıyla tepki çeken Berna Laçin'e soruşturma açıldı
Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı

Son Dakika Haberleri