İsrail, Katar'ı açık açık tehdit etti: Gazze'deki savaş bittikten sonra sizinle de hesaplaşacağız - Son Dakika
Uluslararası İlişkiler

İsrail, Katar'ı açık açık tehdit etti: Gazze'deki savaş bittikten sonra sizinle de hesaplaşacağız

İsrail ile Hamas arasındaki geçici ateşkesin bugün sona ermesi beklenirken İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, çatışmaların arabulucusu Katar ile Gazze'deki savaş sona erdikten sonra hesaplaşacaklarını ifade etti.

29.11.2023 14:54  Güncelleme: 15:41
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hamas ile geçici ateşkes devam ederken İsrail Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, İsrail'in şimdilik çatışma arabulucusu Katar'la farklılıklarını bir kenara bıraktığını, ancak Gazze'deki savaş sona erdikten sonra "hesaplaşacağını" söyledi.

İsrail: Katar ile Gazze'deki savaş sona erdikten sonra hesaplaşacağız

"HAMAS'A VERDİKLERİ DESTEĞİN HESABINI SORACAĞIZ"

İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın stratejik işlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Joshua Zarka, İsrail ordu radyosuna verdiği bir röportajda, Katar'ın "Hamas'ın faaliyetlerine ev sahipliği yapma ve meşrulaştırma ile ilgili her konuda oynadığı rol" ile ilgili "hesaplaşacağız" dedi.

İsrail: Katar ile Gazze'deki savaş sona erdikten sonra hesaplaşacağız

HAMAS OFİSİNE DE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORLAR

Katar, ABD ve Mısır, Gazze'de ateşkesin sağlanması, uzatılması ve esir-esir değişiminin sağlanması için son günlerde yoğun müzakerelere girişti. Körfez ülkesi aynı zamanda siyasi bir kuruluş olduğunu ve barış için kullanılabildiği sürece açık kalacağını söylediği bir Hamas ofisine de ev sahipliği yapıyor.

İsrail: Katar ile Gazze'deki savaş sona erdikten sonra hesaplaşacağız

KATAR BAŞBAKANIYLA BİR ARAYA GELMİŞLERDİ

Salı günü, CIA ve İsrail'in Mossad başkanları, İsrail ile Hamas arasındaki ateşkesin uzatılması konusunu görüşmek üzere Katar başbakanıyla bir araya gelmişti.

İsrail, Katar\'ı açık açık tehdit etti: Gazze\'deki savaş bittikten sonra sizinle de hesaplaşacağız

Son Dakika Uluslararası İlişkiler İsrail, Katar'ı açık açık tehdit etti: Gazze'deki savaş bittikten sonra sizinle de hesaplaşacağız - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı
  20:05 İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı

  İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandığı iddia edildi. İsrail ordusu, Hapishaneler İdaresine gönderdiği mektupta, Gazze'de alıkonulan Hamas ve İslami Cihad mensuplarının yoğun güvenlikli tutukevlerine nakledilmesini istedi. Ancak Hapishaneler İdaresi, hapishanelerde yer olmadığı gerekçesiyle bu talebi geri çevirdi. Bu nedenle İsrail ordusu, Filistinlileri geçici gözaltı merkezlerinde tutmak zorunda kaldı. İsrail ordusu ayrıca, uygun eğitime sahip olmayan askeri polislerin Hamas'ın seçkin unsurlarını korumasını eleştirdi ve Hapishaneler İdaresini sorumluluktan kaçmakla suçladı. Hapishanelerdeki yer sıkıntısının Batı Şeria'da da kendisini gösterdiği ve İsrail ordusunun artık gözaltına alacağı kişileri tehlike derecelerine göre seçmeye başladığı belirtildi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü
  19:55 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nun son gününde, Afrika ülkelerinden mevkidaşlarıyla görüştü.

 • Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor
  19:49 Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor

  Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, yaklaşık 2 bin 700 tonluk yardım malzemesinin Gazze'ye ulaştırılacağını duyurdu. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kızılay ekiplerince hazırlanan bir geminin Mersin'den hareket ederek Mısır'a ulaşacağını ve ardından yardım malzemelerinin tırlarla Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye gönderileceğini belirtti. Türk Kızılayı, devlet ve AFAD ile birlikte Gazze için büyük bir yardım operasyonu gerçekleştirerek, milletin emanetlerini Gazze halkına ulaştırmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı
  19:41 İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.İsrail ordusu daha önce de Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılarda 118 kişi ölmüş ve 760 kişi yaralanmıştı.

 • İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor
  18:38 İsrail, Hamas'ın elindeki rehinelerin isimlerini talep ediyor

  Hamas temsilcileri ve aracılar Mısır'a ulaştı, İsrail rehinelerin isimlerini talep etti

 • İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım konvoyuna saldırısı: En az 9 Filistinli öldü
  18:14 İsrail'in Gazze Şeridi'nde insani yardım konvoyuna saldırısı: En az 9 Filistinli öldü

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Deir El Balah kentinde insani yardım konvoyuna düzenlediği saldırıda en az 9 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail'in 149 gündür devam eden saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Hamas, İsrail'in yardım konvoylarını hedef almasını suç ve vahşet olarak nitelendirirken, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki insani felaketi derinleştirdiği belirtildi.


Advertisement