Son Dakika Haberleri: İsrail ordusu: Şam'da İran hedeflerini vurduk

İsrail ordusu: Şam'da İran hedeflerini vurduk

27 gün önce

İsrail ordusu, İsrail askeri hedeflerine karşı planlanan bir saldırıyı engellemek için Suriye'nin başkenti Şam'da İran'a ait hedeflere hava saldırıları düzenlediğini duyurdu.

İsrail ordusu, dün gece Suriye'nin başkenti Şam'ın Akraba beldesinde İran Devrim Muhafızları'na bağlı özel güç Feylak el- Kudüs'e ait hedeflere hava saldırıları düzenlediğini açıkladı.

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee, "İsrail savaş uçakları, İran Devrim Muhafızları'na bağlı özel güç Feylak el-Kudüs tarafından İsrail hedeflerine yönelik insansız hava araçları ile planlanan saldırıyı önlemek için Şam'ın güneydoğusunda Akraba köyünde birçok hedefi vurdu" ifadesini kullandı.

"BÜYÜK BİR OPERASYON ENGELLENDİ"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da savaş uçaklarının Suriye'de önemli bir hedefi vurduğunu, İsrail'e karşı planlanan büyük bir operasyonu engellendiğini ve orduya hazır olma talimatını verdiğini söyledi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, Suriye hava savunma sistemlerinin İsrail'in havadan düzenlediği füze saldırısını geri püskürttüğünü, birçok füzenin imha edildiğini duyurdu. Yerel kaynaklar, Şam'da büyük patlama seslerinin duyulduğunu ifade etti.

Saldırıda ölü veya yaralı olup olmadığına ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail ordusu: Şam'da İran hedeflerini vurduk
Haber Yayın Tarihi: 25.08.2019 09:46 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Kim Milyoner Olmak İster'in yeni sunucusu belli oldu
Dünyanın ilk vajina müzesi Londra'da açılıyor Ultrasondaki esrarengiz görüntü tartışma yarattı