Son Dakika Haberleri: İsrailli Yarışmacıyla Fotoğraf Çektiren Iraklı Model, Ülkesini Terk Etti

İsrailli Yarışmacıyla Fotoğraf Çektiren Iraklı Model, Ülkesini Terk Etti

2 yıl önce

Katıldığı Kâinat Güzellik Yarışmasında İsrailli yarışmacıyla fotoğraf çektiren Iraklı model, ölüm tehditleri alınca ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

Kâinat Güzellik Yarışmasında Irak'ı temsil eden Sarah Idan, İsrailli yarışmacıyla fotoğraf çektirince ölüm tehditleri aldı. Idan ve ailesi tepkiler üzerine ABD'ye kaçtı.

FOTOĞRAFI 'BARIŞ VE SEVGİ' NOTUYLA PAYLAŞTI

Kâinat Güzellik Yarışması 2017'de Irak'ı temsil eden Sarah Idan'ın başı İsrail güzeli Adar Gandelsman ile çektirdiği fotoğrafla derde girdi. Las Vegas'ta kasım ayında düzenlenen yarışma sonrası Gandelsman'la poz veren Idan, sosyal medyada paylaştığı fotoğrafın altına 'barış ve sevgi' notunu düştü.

"İSRAİL HÜKÜMETİNİ DESTEKLEDİĞİM ANLAMINA GELMEMELİ"

Irak'ta yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Idan'ın bu fotoğrafla İsrail'i tanıdığını ve bunun kabul edilemez olduğunu söylerken, Idan tepkiler üzerine açıklama yaptı. Idan, "Bu fotoğraflar sadece iki ülke arasındaki barışın oluşması için bir umut ve istek taşımaktadır. İsrail hükümetini desteklediğim anlamına gelmemeli ve onların Arap bölgesindeki politikalarını kabul ettiğim anlamı çıkarılmamalı" ifadesini kullandı.


ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDI

Ancak Idan'ın bu sözleri de tepkilerin dinmesini sağlamadı. Yarışmadan sonra Idan ve ailesine ölüm tehditleri gelmeye başladı. Bağdat'ta yaşayan Idan ve ailesi de yaşananlar üzerine ülkeden ayrılma kararı aldı.

AİLESİYLE ABD'YE YERLEŞTİ

Söz konusu fotoğrafta Irak güzelinin yanında bulunan Gandelsman ise bu durum nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu söyledi. İsrail basınına konuşan Gandelsman, "İnsanlar o fotoğraftan sonra Sarah'a tehditler savurmaya başladı. Onu ve ailesini öldüreceklerini söylediler. Ailecek yaşadıkları büyük korku nedeniyle Irak'tan ayrıldılar. Olaylar biraz durulana kadar ABD'de kalmayı düşünüyorlar" dedi.

İşte Iraklı modeli yerinden yurdundan eden o kare;


YORUMLAR


Bayburt'ta Kömür Diye Toplanıp Yakılan Taşın Kehribar Olduğu Öğrenilince, Bir Çok Ülke Almak İçin Sıraya Girdi Afganistan'da Taliban'ın Saldırısı Sonrası 100'den Fazla Güvenlik Görevlisi Hayatını Kaybetti

Şeyma Subaşı'nın Yeni Sevgilisiyle Fotoğrafları Ortaya Çıktı!