"İşsizliğin Çözümü Meslek Liseleri" - Son Dakika

"İşsizliğin Çözümü Meslek Liseleri"

02.01.2012 10:32

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, işsizliğin en önemli çözüm noktasının meslek liseleri olduğunu kaydetti.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, işsizliğin en önemli çözüm noktasının meslek liseleri olduğunu kaydetti.

Atilla Gülsar ve Milli Eğitim Başdenetçisi Hikmet Erdoğan, Faik Çelik Kız Meslek ve Teknik Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin de katıldığı çalışmada mesleki eğitim konusunda değerlendirmelerde bulunan Atilla Gülsar, meslek seçiminin önemine vurgu yaptı. Gülsar, işsizliğin en önemli çözüm noktasının meslek liseleri olduğuna inandığını söyledi.

Atilla Gülsar, "Burada bulunan yönetici ve öğretmenlerimizin yaptıkları işten heyecan ve haz duyarak aktif bir şekilde çalıştıklarını görüyoruz. Şehrimizde bulunan Milli Eğitim Denetçilerimizin de bu güzide okulumuzu görmeden ayrılmalarını istemedik." dedi.

Eğitim denetçileriyle birlikte okulu gezen Milli Eğitim Bakanlığı Başdenetçisi Hikmet Erdoğan ise Faik Çelik Kız Meslek ve Teknik Lisesi'nde birçok okula örnek teşkil edecek bir çalışma ortamı gördüğünü belirtti.

Öğrencilerle sohbet eden Erdoğan, " Türkiye'nin beşinci büyük kenti olan Bursa binlerce yıldır kültür mirası ile iç içe yaşamış, tarihini günümüze kadar ulaştırmayı başarmış bu güzel şehirde bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Öğrencilerimizin güzel çalışmalarını görmekten gurur duydum. Faik Çelik Kız teknik ve Meslek Lisesi idareci ve öğretmenlerini kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

 İşsizliğin Çözümü Meslek Liseleri
 İşsizliğin Çözümü Meslek Liseleri

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'İşsizliğin Çözümü Meslek Liseleri' - Son Dakika


Son Dakika

İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalanların yakınları hastaneye koştu; kimisi sinir krizi geçirdi, kimisi umutla bekledi İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 17'ye, yaralı sayısı 763'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak