İstanbul 5 Bin 500 Kuyumcu İle Altın Günü'ne Hazırlanıyor! - Son Dakika

İstanbul 5 Bin 500 Kuyumcu İle Altın Günü'ne Hazırlanıyor!

30.05.2014 14:15
İstanbul 5 Bin 500 Kuyumcu İle Altın Günü'ne Hazırlanıyor!, System.String[]

İstanbul'un marka değerlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen ve düzenlendiği tarihlerde alışveriş ve eğlence fırsatları yaratan İstanbul Shopping Fest'nin 4.'sü bu sene 7-29 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenecek.

Bu yıl 4.'sü 7-29 Haziran 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Shopping Fest'in çok özel kampanyası "Altın Günü", İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) ve Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) işbirliğiyle, İstanbul genelinde, 12 Haziran'da düzenlenecek. İKO'ya bağlı 3000 kuyumcunun yanı sıra BMD bünyesindeki 2500 kuyum satış noktasında indirim ve kampanya geçerli olacak

Özel kampanyalar ve farklı şovlarla alışverişi eğlenceyle birleştiren festivalin bu seneki sürprizlerinden biri 12 Haziran Perşembe günü düzenlenecek "Altın Günü" olacak. İstanbul Kuyumcular Odası, Birleşmiş Markalar Derneği, Mücevher İhracatçıları Birliği, Kapalıçarşı Esnafları Derneği, Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği, Nuruosmaniye Esnaf Derneği işbirliğinde yapılacak olan "Altın Günü" kapsamında özel indirim ve kampanyalar gerçekleştirilecek.

MARKALARIN 2500 NOKTASINDA KAMPANYA!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan Altın Günü'yle ilgili şu bilgileri aktardı: "BMD üyesi olan tüm değerli kuyum markalarımız bu etkinlikte yerlerini alacaklar. Etkinliğe katılacak olan BMD kuyum markaları şunlardır: Altınbaş, Ariş, Assos, Atasay, Koçak Gold, Zen Pırlanta etkinliğe katılacak olan BMD üyesi kuyum markalarıdır. Ayrıca Roberto Bravo, So Chıc, Konyalı Saat, Saat & Saat gibi markalarımız da gerek değerli taşlar gerekse de aksesuar kategorilerinde çeşitli kampanyalarla İSF kapsamında yer alacaklar. Tüm bu markalarımızın İstanbul'daki toplam satış noktası 2 bin 500'den fazladır"

YABANCI TURİST İÇİN FIRSAT OLACAK

İstanbul Shopping Fest kapsamında gerçekleştirilen kuyum harcamalarına ilişkin rakamsal bilgileri de kaydeden Doğan, "İSF, 2011 yılında ilk kez düzenlendiğinde, 40 günlük ISF döneminde bir önceki yıla göre İstanbul'da toplam alışveriş yüzde 26 artmıştı. 40 günde toplam ciro 8 milyar TL'ydi. Bu ciro içinde kuyumun payı 119 milyon TL oldu. İSF 2012 kapsamında, 21 günde toplam alışveriş %35 artarken, kart ve nakit harcamalarındaki toplam ciro 7,5 milyar TL oldu. Kuyum harcaması ise 173 milyon TL'ye yükseldi. 2013 yılında ise İSF'de 23 günde toplam alışveriş %10 artarak 8 milyar 250 milyon TL'ye ulaştı. BMD olarak, bu yıl da özellikle yabancı turistin sayısında artış olacağını, bunu olumlu sonucunun altın ve mücevher alışverişine yansıyacağını düşünüyoruz. Altın günü, yabancı turist için de bir fırsat olacak" şeklinde konuştu.

ALTIN GÜNÜ TEK TAŞ'I COŞTURACAK

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Norayr İşler Altın Günü hakkında bilgi vererek, "Altın Günü"ne özel olarak, aynı özelliklerdeki 'tek taş' katılımcı kuyumcuların hepsinde tek ve çok çarpıcı bir fiyat üzerinden satışa sunulacak. İSF, evlilik sezonunun en yoğun yaşandığı bir dönemde olacak. Tek taşın bugün evliliklerde nerdeyse altın kadar rağbet gören bir ziynet eşyası olduğu gerçeğini hesaba katarsak, Altın Günü'nü satışları coşturacaktır" dedi.

KAPALIÇARŞI 12 HAZİRAN'DA 22.00'A KADAR AÇIK!

"Altın Günü"ne özel olarak, aynı özelliklerdeki 'tek taş' katılımcı kuyumcuların hepsinde tek ve çok çarpıcı bir fiyat üzerinden satışa sunulacak. Altın Günü'nün tek sürprizi tek taş olmayacak. Bugüne özel olarak 12 Haziran Perşembe günü İstanbul'un en gözde tarihi, turistik ve alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı da 22:00'a kadar açık kalacak. Kapalıçarşı'nın da içerisinde bulunduğu tarihi yarımadada ticaretin kalbinin attığı sokaklar İSF'ye özel olarak süslenecek. İSF'ye katılan tüketiciler, katılımcı kuyumcuları vitrinlere asılacak İSF sticker'ı ile rahatlıkla tespit edebilecek.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İstanbul 5 Bin 500 Kuyumcu İle Altın Günü'ne Hazırlanıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaşlı Josef de Souza sözünde durdu, buz tutmuş havuza atladı Cadde ortasında dehşet! Baltayla saldırdıkları şahsı bacağından yaraladılar Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı 17 yaşındaki TikTok fenomeni cinayet şüphelisi oldu: Annesi ve amcasını öldürdü