İstanbul'a Kuvvetli Kar Uyarısı - Son Dakika

İstanbul'a Kuvvetli Kar Uyarısı

26.01.2012 19:23

İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa'da bu geceden itibaren kuvvetli kar yağışı görüleceği bildirildi.

İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa'da bu geceden itibaren kuvvetli kar yağışı görüleceği bildirildi. Yetkililer, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, Türkiye'nin halen Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde olduğu belirtilirken, "Bu sisteme ilave olarak yurdun kuzeybatı kesimlerinin bugün akşam saatlerinden itibaren Balkanlar'dan gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor" denildi.

Marmara Bölgesi genelinde devam eden yağmur şeklindeki yağışın bugün Edirne ve Kırklareli'de, bu geceden itibaren ve yarın İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağının tahmin edildiği ifade edilen uyarıda, "Kar yağışının İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Bursa illerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden kar yağışının yer yer tipi şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da kar yağışının Cumartesi günü hafifleyerek hafta sonu aralıklarla devam edeceği bekleniyor. Önümüzdeki hafta soğuk havanın İstanbul'da devam edeceği tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışı ile birlikte kuvvetli rüzgarın, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalması ile birlikte buzlanma ve don olayının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

- Ankara

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Şile'de maden dolandırıcılığı operasyonu: 21 gözaltı Şile'de maden dolandırıcılığı operasyonu: 21 gözaltı OECD İstanbul Merkezi açıldı OECD İstanbul Merkezi açıldı GÜNDEM ÖZETİ / 30 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 30 Mart 2023

Son Dakika Güncel İstanbul'a Kuvvetli Kar Uyarısı - Son Dakika


Advertisement