İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı - Son Dakika

İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı

21.10.2018 12:33

İstanbul Barosu'nda seçim heyecanı başladıİSTANBUL - Dünyanın en büyük barolarından biri olan İstanbul Barosu'nda seçim heyecanı oy verme işlemiyle başladı.

İstanbul Barosu'nda seçim heyecanı başladı

İSTANBUL - Dünyanın en büyük barolarından biri olan İstanbul Barosu'nda seçim heyecanı oy verme işlemiyle başladı.

İstanbul Barosu Genel Kurulu'nda başkanlık seçimi bugün oy verme işlemiyle başladı. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen başkanlık yarışında, bugün saat 09.00 itibariyle oy verme işlemi başladı. İstanbul Barosu Başkanlığı seçimlerinde, kayıtlı 41 bin 77 seçmenin oy kullanması için 105 seçim sandığı kuruldu. Akşam saat 17.00'ye kadar devam edecek seçimin sonuçlarının akşam saat 19.00 civarında açıklanması bekleniyor. 10 aday yarışacak Başkanlık yarışında baro tarihinde ilk kez 10 aday yarışacak. Bugün yapılacak seçimlerde yarışacak isimler şöyle; Özgürlükçü Hukukçular Platformu'ndan Eren Keskin, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan Mehmet Durakoğlu, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Yükseliş Grubu'ndan Hasan Kılıç, Avukat Hareketi'nden Başar Yaltı, Avukat Hakları Grubu'ndan Gökhan Ahi, Baroda Değişim ve Gelişim Hareketi'nden Talat Canbolat, Milliyetçi Avukatlar Grubu'ndan Kaptan Yılmaz, Ortak Hedef Platformu'ndan Cem Kaya Karatün ile Bağımsız adaylar Fikret İlkiz ve Çiğdem Koç.

İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı
İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı
İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı
İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel İstanbul Barosu'nda Seçim Heyecanı Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çıplak halde ölü bulundu Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim Kastamonu Belediye Başkanı, artan vakalar sonrası uyardı: Rakamlarımız hiç bu kadar yüksek olmamıştı Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Son Dakika: Türkiye'de 2 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 31 bin 923 yeni vaka tespit edildi Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Canlı yayında saldırıya uğrayan muhabir, saldırganlar için ders gibi ceza istedi