Son Dakika Haberleri: İstanbul - Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Davasında Karar Açıklandı (1)

İstanbul - Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Davasında Karar Açıklandı (1)

9 gün önce

Mahkeme heyeti, 4 sanığı 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 4 bin 890'ar yıl hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul - Beşiktaş'taki Terör Saldırısı Davasında Karar Açıklandı (1), System.String[]
Mahkeme heyeti,  4 sanığı 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 4 bin 890'ar yıl hapis cezasına çarptırdı. 

Haber: Serpil KIRKESER  /  Kamera:  İstanbul DHA

İstanbul'da 10 Aralık 2016'da oynanan Beşiktaş - Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Park çevresinde meydana gelen ve 39'u emniyet mensubu, 47 kişinin şehit olduğu, 243 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısına ilişkin 24'ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti,  4 sanığı 47'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 4 bin 890'ar yıl hapis cezasına çarptırdı. Bazı sanıkların dosyasının ayrılmasına karar veren mahkeme heyeti, diğer sanıkları da değişik suçlardan değişik oranlarda hapis cezalarına çarptırdı. Bir sanığın da tahliyesine hükmedildi. 

İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada  tutuklu sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu. 

Görüntü Dökümü:

----------------------

Arşiv görüntüler
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 12:44 Kaynak: DHAİki Anket Şirketi İstanbul'daki Son Durumu Açıkladı İstanbul Havalimanını Arılar İstila Etti! Valbuena, Fenerbahçeli Taraftarlara Veda Etti Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'u Kazanmanın Formülünü Açıkladı: Bir Üye Yanında İki Oy Daha Getirsin Mesele Bitti