İstanbul Boğazı'nda ikinci mayının tespit edildiği iddiası yalanlandı - Son Dakika

İstanbul Boğazı'nda ikinci mayının tespit edildiği iddiası yalanlandı

26.03.2022 21:36

İstanbul Boğazı açıklarında ikinci mayının tespit edildiği iddiası güvenlik kaynakları tarafından yapılan açıklamada yalanlandı. Yapılan açıklamada "İstanbul Boğazı açıklarında ikinci bir mayın belirlendiği yönündeki paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır." sözleri yer aldı.

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde sabah saatlerinde sivil bir ticari gemi tarafından fark edilen mayın, bölgeye yönlendirilen Sualtı Savunma Timleri'nin (SAS) kısa süreli çalışmanın ardından etkisiz hale getirilmişti.

İDDİALAR ASILSIZ ÇIKTI

Akşam saatlerinde ise Garipçe açıklarında seyreden bir ticari gemi, denizde mayına benzer bir cismin olduğuna dair ihbarda bulundu. İhbarı alarak olay yerine giden ekipler, bulunan cismin mayın olmadığını tespit etti.

ODESSA AÇIKLARINA DÖŞENEN MAYINLAR MI?

Rusya Federal Güvenlik Servisi, Ukraynalılar tarafından Odessa açıklarına döşenen mayınlarda kopmalar meydana geldiğini ve bu mayınların İstanbul Boğazı'na kadar sürüklenebileceğini belirtmişti.

KARADENİZ'DE BALIK AVLAMA YASAĞI

Gün içinde Boğaz'da yaşanan panik sonrası Tarım ve Orman Bakanlığı, balıkçıların ve vatandaşların can güvenliği için yeni bir karar alarak, Karadeniz'de ikinci bir duyuruya kadar balık avlamayı yasakladı. Bakanlık'tan yapılan açıklamada "Balıkçılarımız ve halkımızın can ve mal güvenliği için bugünden itibaren (26 Mart 2022) ikinci bir duyuruya kadar, Bulgaristan-Kefken arasındaki Karadeniz sularında, gün batımından gün doğumu süresince, küçük teknelerle yapılan olta avcılığı da dahil olmak üzere her türlü balık avcılığı durdurulmuştur." denildi.

Bunun üzerine Karadeniz'e kıyısı bulunan Kırklareli'nin Demirköy ilçesine Bağlı İğneada beldesinde gün batımıyla balıkçılar limana geri döndü.

YORUMLAR
500
Ukrayna: Rusya'nın Yılan Adası'ndan gönüllü olarak çekildikleri açıklaması 'yalan' Ukrayna: Rusya'nın Yılan Adası'ndan gönüllü olarak çekildikleri açıklaması 'yalan' Ukrayna savaşı: Rusya neden stratejik Yılan Adası'ndan çekildi? Ukrayna savaşı: Rusya neden stratejik Yılan Adası'ndan çekildi? Rize'de Çay Üreticilerinin Tepkisi Sürüyor: 'Emperyalistlerin Uşaklarını Karadeniz'de Boğacağız' Rize'de Çay Üreticilerinin Tepkisi Sürüyor: 'Emperyalistlerin Uşaklarını Karadeniz'de Boğacağız'

Son Dakika Güncel İstanbul Boğazı'nda ikinci mayının tespit edildiği iddiası yalanlandı - Son Dakika


Advertisement