İstanbul'da 1 Mayıs - Son Dakika

İstanbul'da 1 Mayıs

01.05.2016 13:51
İstanbul'da 1 Mayıs, System.String[]

Eğitim İLKE-SEN tarafından, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Eğitim İLKE-SEN tarafından, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Edirnekapı Mihrimah Sultan Camisi önünde toplanan İlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası (Eğitim İLKE-SEN) üyesi yaklaşık 60 kişi, ellerinde pankart ve dövizlerle "Kahrolsun kapitalizm", "Uyan, diren özgürleş", "Emek sömürüsüne hayır" şeklinde sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Eğitim İlke-Sen Genel Başkanı Ahmet Örs, 1 Mayıs'ın alın teriyle çalışan, üreten tüm emekçiler için çok önemli olduğunu belirterek, "Küresel sermayenin, küresel kapitalizmin yerli taşeronları ve işbirlikçileri insanlarımıza, halkımıza hayatı çekilmez bir hale getirdi." diye konuştu.

Dünyada 1 Mayıs'ın işçilerin, işsizlerin, ezilenlerin ayağa kalktığı anlamı çok büyük bir gün olduğuna dikkat çeken Örs, şunları kaydetti:

"Ortadoğu'nun her bir tarafında, İslam coğrafyasının her bir tarafında kan, gözyaşı, zulüm, fitne ateşi kol geziyor. Türkiye'de de aynı şekilde Nusaybin'de, Cizre'de, Silopi'de aynı ateş insanlarımızı yakıp kavurmakta. Bizler de bugün "Allah'ın ipine sımsıkı sarılın' ilahi çağrısına uyarak, tüm gruplara, insanlara tüm taraflara Allah'ın ilkelerine sarılmakla ancak kurtuluşa erişilebileceğini haykırmak, iletmek için meydanlardayız. Bütün sorunlarımızın aslında özü itibarıyla aynı olduğunun, toplamda büyük bir resim oluştuğunun farkındayız."

Fevzipaşa Caddesi'nde kortej oluşturan grup üyeleri, Eminönü'ne kadar yürüdü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İstanbul'da 1 Mayıs - Son Dakika


Son Dakika

Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi Son Dakika: Beşiktaş, deplasmanda Fenerbahçe'yi 4-3 yendi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Sergen Yalçın çılgına döndü, Mert Hakan olaya dahil olunca ortalık karıştı Pasaport harçlarına zam geldi! İşte yeni fiyatlar Koronavirüs henüz bitmeden İngiltere'de kuş gribi salgını patlak verdi