Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İstanbul'da 40 milyon liralık sahte parfüm operasyonu - Son Dakika

İstanbul'da 40 milyon liralık sahte parfüm operasyonu

İstanbul emniyeti tarafından Küçükçekmece'de gerçekleştirilen operasyonda, piyasa değeri 40 milyon TL olan 26 bin 454 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı. Ele geçirilen parfümler, sağlıksız üretim ve dolum koşullarında üretilmiş olduğu tespit edildi.

İstanbul\'da 40 milyon liralık sahte parfüm operasyonu
27.09.2023 - 23:16,

İstanbul'da 40 milyon liralık sahte parfüm operasyonu

Operasyonda 26 bin 454 adet şişe sahte parfüm ele geçirildi

İSTANBUL - İstanbul emniyeti tarafından Küçükçekmece'de 2 farklı adrese düzenlenen operasyonda piyasa değeri 40 milyon TL olan 26 bin 454 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce; sahte parfüm konusu ile ilgili Küçükçekmece'de iki farklı adrese operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 1 şüpheli şahıs yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda ise piyasa değeri yaklaşık 40 milyon TL olan 26 bin 454 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Ele geçirilen parfümler İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde sergilendi.

Yapılan ilk incelemede; parfümlerin ünlü markalara ait gibi göründüğü ancak halk sağlığını tehdit edecek şekilde merdiven altı diye tabir edilen kötü şartlarda üretim ve dolumunun yapıldığı, sağlıksız ürünlerin piyasaya sürülmeye hazırlandığı anlaşıldı. Yakalanan şüphelinin emniyetteki işlemlerine devam edildiği kaydedildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da 40 milyon liralık sahte parfüm operasyonu - Son Dakika


Advertisement