Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İstanbul'da 40 Milyon TL Değerinde Sahte Parfüm Ele Geçirildi - Son Dakika

İstanbul'da 40 Milyon TL Değerinde Sahte Parfüm Ele Geçirildi

İstanbul emniyeti tarafından Küçükçekmece'de gerçekleştirilen operasyonda, piyasa değeri 40 milyon TL olan 26 bin 454 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı. Sahte parfümlerin sağlıksız koşullarda üretildiği ve halk sağlığını tehdit ettiği belirlendi.

27.09.2023 - 10:49,  Güncelleme: 10:50

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde iki farklı adrese düzenlenen operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 40 milyon lira olan ünlü markalara ait gibi gösterilen 26 bin 454 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Bir şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğün'den yapılan açıklamaya göre; Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, dün Küçükçekmece'de depo olarak kullanılan iki adrese operasyon düzenledi. Operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 40 milyon lira olan 26 bin 454 şişe sahte parfüm ele geçirildi. Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan incelemede; parfümlerin ünlü markalara ait gibi göründüğü ancak halk sağlığını tehdit edecek şekilde merdiven altı diye tabir edilen kötü şartlarda üretim ve dolumunun yapıldığı, sağlıksız şekilde piyasaya sürülmeye hazırlanıldığı anlaşıldı.

Konuyla ilgili yakalanan şüpheli hakkında "kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürme" suçundan adli işlem başlatıldı. Ele geçirilen sahte parfümler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde sergilendi.

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da 40 Milyon TL Değerinde Sahte Parfüm Ele Geçirildi - Son Dakika


Advertisement