Son Dakika Haberleri: İstanbul'da Afrika Filmleri Rüzgarı Esecek

İstanbul'da Afrika Filmleri Rüzgarı Esecek

7 yıl önce

İstanbul Modern Sinema, 5-22 Ocak tarihleri arasında "Afrika" başlığıyla düzenleyeceği programda 10 filmi sanatseverle buluşturacak."Afrika" başlığıyla gerçekleşecek.

İstanbul'da Afrika Filmleri Rüzgarı Esecek, System.String[]
İstanbul Modern Sinema, 5-22 Ocak tarihleri arasında "Afrika" başlığıyla düzenleyeceği programda 10 filmi sanatseverle buluşturacak.

İstanbul Modern Sinema'dan yapılan açıklamaya göre, yarım yüzyıllık tarihiyle dünyanın en genç kıta sineması sayılan, ancak bu süre içinde çıkardığı benzersiz filmlerle küresel sanat hayatına büyük bir zenginlik katan Afrika sinemasından bir programın sunulacağı etkinlik, 5-22 Ocak tarihleri arasında

"Afrika" başlığıyla gerçekleşecek.

Uzmanlığı Afrika antropolojisi olan Illinois Üniversitesi profesörlerinden Mahir Şaul'un hazırladığı 10 filmlik bir seçkinin sunulacağı etkinlik, 1960'larda doğan Afrika sinemasından bir dizi başyapıtı içeriyor. Filmler, geleneksel sanatlardan video ve avangarda uzanan Afrika sinemasının şaşırtıcı çeşitliliğini gözler önüne seriyor.

Programda, Rüzgar (Finye), Saraunya, Belirli Bir Bakış, Faat Kine, Töre, Sırtlanlar, Karmen Gei, Mutluluğu Beklerken, Kanlı Kızlar Kulübü, Kuru Mevsim filmleri gösterilecek.

- İSTANBULKanal D, Sahneleri Tepki Çeken Bir Umut Yeter'i Yayın Akışından Kaldırdı Manken Marisa Papen'in, Ayasofya'da Soyunduğu Ortaya Çıktı!

Kaşıkçı'nın Ölüm Emri, Skype Üzerinden Verildi: Bu Köpeğin Kafasını Bana Getirin