Son Dakika Haberleri: İstanbul'da AK Parti'de Binali Yıldırım, CHP'de de Muharrem İnce İsteniyor

İstanbul'da AK Parti'de Binali Yıldırım, CHP'de de Muharrem İnce İsteniyor

11 ay önce

AK Parti teşkilatı, yerel seçimlerde İstanbul'da TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ı aday olarak görmek isterken, CHP kanadında ise bu ismin Muharrem İnce olduğu konuşuluyor.

İstanbul'da AK Parti'de Binali Yıldırım, CHP'de de Muharrem İnce İsteniyor, System.String[]

AK Parti teşkilatı, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım düşünürken, CHP tarafından ise bu ismin 24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce olduğu konuşuluyor.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin kulis yazdı. AK Parti teşkilatının İstanbul'da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım'ı aday olarak görmek istediğini ifade eden Işık, CHP kanadında ise bu ismin Muharrem İnce olduğunu öne sürdü.

TEŞKİLATLAR İKİ İSME ODAKLANDI

Işık, "İşte AK Parti ve CHP'de teşkilatların İstanbul'da aday olmasını istediği iki isim" başlığıyla yayımlanan yazısında "Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul il teşkilatıyla bir araya geldi. Kısa süre önce CHP Lideri Kılıçdaroğlu da partisinin il teşkilatının nabzını ölçmüştü. Her iki partide de İstanbul için birçok adayın ismi geçiyor. Ancak teşkilatların eğilimine bakılırsa iki isim çok ön plana çıkıyor" ifadesini kullandı.

Işık, şöyle devam etti:

AK PARTİ'DE BİNALİ YILDIRIM

"AK Parti'de İstanbul il teşkilatının açık ara en çok belediye başkanı olarak görmek istediği isim Binali Yıldırım. Artık Binali Bey'in adını yazarken bile çekiniyorum. Zira benim bildiğim kadarıyla Yıldırım, Meclis Başkanlığı'nda devam etmek istiyor. Ancak önceki gün Fatih Çekirge'ye yaptığı açıklama kafa karıştırdı. Siyasette her an her şey olabilir diyerek daha fazla yorum yapmadan bu bahsi kapatıyorum."

CHP'DE MUHARREM İNCE

"CHP'de ise teşkilatın İstanbul'da görmek istediği üç aday var: Birincisi yine büyük bir farkla elbette Muharrem İnce. İnce'den sonra ise Gürsel Tekin ve Ekrem İmamoğlu geliyor."

İstanbul'da AK Parti'de Binali Yıldırım, CHP'de de Muharrem İnce İsteniyor
AK Partili Vekil, Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı, 5 Parti Ortak Önergede Buluştu

Kulislerde İzmir için Süleyman Soylu, Ankara için Mehmet Özhaseki İddiası

Kılıçdaroğlu'ndan Tepki Çekecek Sözler: AK Parti'ye Oy Vermek Harama Ortak Olmaktır

"IMF'ye Ne Kadar Borcumuz Vardı" Sorusuna Cevap Alamayan Erdoğan, Partililere Sitem Etti

Erdoğan, ABD'nin İran Yaptırımlarıyla İlgili Net Konuştu: Kesinlikle Uymayız

Haber Yayın Tarihi: 07.11.2018 07:40 Gurbetçilerin emeklilik şartları değişti!
Kavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor Dünyanın ilk vajina müzesi Londra'da açılıyor