İstanbul'da Alevi ailelere çirkin saldırı - Son Dakika

İstanbul'da Alevi ailelere çirkin saldırı

16.12.2019 09:58

İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki bir apartmanda, Alevilerin yaşadığı dairelerin önüne çarpı işareti konularak "Gebereceksin" yazıldığı iddia edildi.

İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki bir apartmanda, Alevilerin yaşadığı dairelerin önüne çarpı işareti konularak "Gebereceksin" yazıldığı iddia edildi. Kimliği belirsiz kişilerce yazılan yazılar sonrası aileler polisi arayarak durumu bildirdi. Daha sonra ise polisler olay yerine gelerek parmak izi incelemesi yaptı. Yapılan çirkin saldırı sonrası mahallede yaşayan Alevi ailelerin tedirgin olduğu belirtildi.

KASIM AYINDA İZMİR'DE DE YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz Kasım ayında İzmir Gaziemir'de Alevi ailenin evinin duvarına "Defol Alevi" yazılarak çarpı işareti konulması tepki çekmişti. Çirkin ifadelerle ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Alevi vatandaşlara yönelik çirkin ifadeler nedeniyle olay olduğu andan itibaren tüm ilgili birimlerin konuyu yakından takip ettiğini ve olayla ilgili detaylı inceleme yapmaya başladığını belirtmişti.

İstanbul'da Alevi ailelere çirkin saldırı

Son Dakika Güncel İstanbul'da Alevi ailelere çirkin saldırı - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü