İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu - Son Dakika

İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu

18.01.2012 17:07
İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu, System.String[]

İstanbul Bahçelievler'deki evinin önünden 5 ay önce çalınan 20 bin lira değerindeki motosikletinin Tekirdağ'da bulunduğunu öğrenen 39 yaşındaki makine mühendisi Ufuk Selçuk soluğu Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde aldı.

İstanbul Bahçelievler'deki evinin önünden 5 ay önce çalınan 20 bin lira değerindeki motosikletinin Tekirdağ'da bulunduğunu öğrenen 39 yaşındaki makine mühendisi Ufuk Selçuk soluğu Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde aldı. Motosikleti sağlam bulunduğu için çok mutlu olduğunu belirten Selçuk, "Şaka gibi, 5 ay sonra sağlam olarak bulundu. Demek ki motorum helal para ile alınmış" dedi.

İstanbul'da yaşayan makine mühendisi Ufuk Selçuk'un 2005 model ve 20 bin lira değerindeki 34 DL 6851 plakalı motosikleti 3 Ağustos 2011 gecesi Bahçelievler'deki evinin önünden çalındı. Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ihbarda bulunan Selçuk'un motosikleti 5 ay boyunca aranmasına karşın bulunamadı.

Tekirdağ'DA TERK EDİLDİ

Tekirdağ'ın Malkara İlçesi Camiatik Mahallesi'nde dün terk edilmiş bir motosiklet görenler hemen polis ekiplerine haber verdi. Plakası üzerinde olmayan motosiklet üzerinde inceleme yapan polis ekipleri, motosikletin 5 ay önce İstanbul Bahçelievler'den çalındığını tespit ederek sahibi Ufuk Selçuk'a ulaştı. 5 aydır aradığı motosikletinin sağlam olarak bulunduğunu öğrenen makine mühendisi Ufuk Selçuk hemen soluğu Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde aldı. Motosikletini otoparkta gördüğünde şaşkınlığını gizleyemeyen Ufuk Selçuk ne diyeceğini şaşırdı.

'UZUN SÜRE PARA BİRİKTİRİP ALDIM'

Motosikleti alabilmek için uzun süre para biriktirdiğini anlatan Ufuk Selçuk şunları söyledi:

"2005 model motorumu o günün koşullarında para biriktirip 20 bin liraya aldım. İstanbul Bahçelievler İlçesi'nde oturduğumuz sitenin önünden motorumu çaldılar. Site kamera kayıtlarını inceledim. 4 kişi 250 kiloluk motorumu kaldırıp pikap bir arabaya domates sandığını koyar gibi koyduklarını gördüm. Hemen polis merkezine müracaatta bulundum. Ardından Trakya bölgesindeki arkadaşlarıma haber saldım. Ama 5 aydır haber çıkmadı. Umudumu ve ümidimi kesmiştim. Motosikletimin şasi ve motor numaraların silmişler. Motosikletimin plakasını çıkarmışlar. Çünkü bu tip işlerde hemen parçalıyorlar, parçalarını satıyorlar. Ama dün bana mucize bir telefon geldi. 'Gelip motorunuzu teslim alın' diye. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Şaka gibi. Çok mutluyum. Polis teşkilatına çok teşekkür ediyorum. Demek ki motorum helal para ile alınmış 5 ay sonra ortaya çıktı, şükürler olsun."

KAMYONETE YÜKLEYİP GÖTÜRDÜ

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerini tamamlayan Ufuk Selçuk motosikletini, geldiği kamyonete yükleyerek İstanbul'a döndü. Motosikleti çalarak Malkara'da bırakan şüpheliler ise henüz tespit edilemedi.

Polisin olayla ilgili soruşturma sürüyor. - Tekirdağ/ Malkara

İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu
İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu
İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu
İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu
İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul'da Çalınan Motosikleti, 5 Ay Sonra Tekirdağ'da Bulundu - Son Dakika


Son Dakika

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı