Son Dakika Haberleri: İstanbul'da Engellilerle Sevgililer Günü Kutlaması

İstanbul'da Engellilerle Sevgililer Günü Kutlaması

3 gün önce

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 14 Şubat Sevgililer Günü'nü down sendromlu ve zihinsel engelli bireylerle kutladı.

İstanbul'da Engellilerle Sevgililer Günü Kutlaması, System.String[]
 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç14 Şubat Sevgililer Günü'nü down sendromlu ve zihinsel engelli bireylerle kutladı.

Sarıyer Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, İstinye'deki bir alışveriş merkezinde düzenlenen "Bu Sevgi Hiç Bitmeyecek" etkinliği, down sendromlu ve zihinsel engelli bireyleri bir araya getirdi.

Etkinliğe, Engelli Çocuklar ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM), İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) ve Sarıyer Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'ndan yaklaşık 100 çocuk katıldı.

Bazıları ilk kez oyun merkezine gelen çocuklar, Belediye Başkan Genç ile doyasıya eğlendi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şükrü Genç, tüm engellerin sevgiyle aşılacağını, down sendromlu ve engelli bireylerin tek ihtiyacının sevgi olduğunu, dünyada her şeyin sevginin etrafında döndüğünü kaydetti.

Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte oyuncaklarla zaman geçiren çocuklardan Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencisi Berke Can da daha önce hiç bu kadar mutlu olmadığını ifade etti.Müge Anlı'nın Programında Şoke Eden İtiraf! Kocası, Yasak Aşkını Öldürmüş Fuhuş Operasyonunda Gözaltına Alınan Eski Emniyet Müdürü, Serbest Bırakıldı

Münevver Cinayetinde Kayıp 700 Bin Euro Davasında, Mahkeme Gerekçeli Kararı Açıkladı Duzeltme) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katıldığı Törenle Mezun Olan Astsubay, Trafik Kazasında Şehit...