Gece Kulübü Reina'ya Terör Saldırısı! 39 Kişi Hayatını Kaybetti, 69 Yaralı - Son Dakika

Gece Kulübü Reina'ya Terör Saldırısı! 39 Kişi Hayatını Kaybetti, 69 Yaralı

01.01.2017 02:10

Ünlü gece kulübü Reina'ya Noel Baba kıyafetiyle giren saldırgan, elindeki uzun namlulu silahla mekandakileri taradı. Saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti, 69 kişi yaralandı.

İstanbul Ortaköy'de ünlü gece kulübüne saat 01.15 sıralarında terör saldırısı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla kapı önündekilere ateş açan saldırgan 1 polis ile 1 vatandaşı şehit ettikten sonra içeriye girdi. İçeride yeni yıl kutlaması için bulananların üzerine kurşun yağdırdı. Saldırıda 39 kişi hayatını kaybederken, 4'ü ağır 69 kişi de yaralandı. Görgü tanıkları teröristlerin Arapça bağırdıklarını iddia ettiler. Saldırı anında içeride 700-800 kişi bulunuyordu. Noel baba kıyafetli 1 kişinin kapının önündeki polisleri silahla tarayarak içeri girdiğini iddia etti.

SALDIRGAN KAÇMAYI BAŞARDI

İhbar üzerine olay yerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi geldi. Polis saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Ancak güvenlik kamerasına yansıyan saldırgan kaçmayı başardı. Yaralılar ambulanslanla çevre hastanelere kaldırıldı.

Gece kulübü çevresinde önlem alan polis olaya ilişkin geniş çaplı çalışma başlattı.

Gece Kulübü Reina'ya Terör Saldırısı! 39 Kişi Hayatını Kaybetti, 69 Yaralı

İLK AÇIKLAMA VALİ ŞAHİN'DEN: 1 POLİS ŞEHİT, EN AZ 35 ÖLÜ, 40 YARALI

Vasip Şahin, "1 teröristin uzun namlulu silahla önce bir polisimizi sonra bir vatanadaşımızı şehit ederek içeri girerek içerideki vatandaşlarımıza vahşice saldırmış. En az 35 ölümüz, 40 yaralımız var." dedi.

Gece Kulübü Reina'ya Terör Saldırısı! 39 Kişi Hayatını Kaybetti, 69 Yaralı

GECE KULÜBÜ ÇALIŞANI, DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Beşiktaş'ta saldırının gerçekleştiği gece kulübü çalışanı, dehşet anlarını anlattı.

Beşiktaş'ta meydana gelen saldırının ardından Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen gece kulübü çalışanı, o anları anlattı. Gece kulübünde garson olarak çalıştığı öğrenilen kişi, "Birden panik, aşağı indik saklandık. Arkadaşımı getirdim. Panikledik atladım yere. İki kişilermiş birini gördüm. İçeride çok yaralı var. Mekanda 500-600 kişi kadar vardı" ifadelerini kullandı.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ ARAMA YAPTI

Gece kulübü boşaltıktan sonra özel harekat polisleri içeride arama yaptı. Terörist ya da teröristlerin yakalanıp yakalanmadığına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Gece Kulübü Reina'ya Terör Saldırısı! 39 Kişi Hayatını Kaybetti, 69 Yaralı

REİNA'NIN SAHİBİNDEN AÇIKLAMA

Hürriyet muhabiri Toygun Atilla, "Kendisine ulaştığımda ağlamaktan güçlükle konuşabiliyordu" şeklinde ifade ederek Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan'ın söylediklerini aktardı: "İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi."

POLİS DENİZDEN DE GECE KULÜBÜNÜN ETRAFINI SARDI

Beşiktaş Ortaköy'de bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırı sonrası polis gece kulübünü hem karadan hem de denizden sardı. Öte yandan gece kulübünde bulunanların bazılarının denize atladığı ve deniz polisinin vatandaşları kurtarmaya çalıştığı öğrenildi.

Ortaköy'de bulunan gece kulübüne silahlı saldırı sonrası polis gece kulübüne saldırganları yakalamak için operasyon başlattı. Polis karadan gece kulübünün etrafını sararken, deniz polisi de denizden olaya müdahale etti. Öte yandan gece kulübünden bulunan bazı vatandaşların saldırıdan kurtulmak için denize atladığı deniz polisinin de şahısları kurtarma çalışması yaptığı öğrenildi.

YORUMLAR
500
Tutuklu bulunan Adnan Oktar'dan kadınlarla ilgili gündem olacak sözler: Beni kıskanıyorlar Tutuklu bulunan Adnan Oktar'dan kadınlarla ilgili gündem olacak sözler: Beni kıskanıyorlar Ev sahiplerinin fırsatçılığı sürüyor! İstanbul'da harabe ev için istenen 2 bin 700 lira kira, 'yok artık' dedirtti Ev sahiplerinin fırsatçılığı sürüyor! İstanbul'da harabe ev için istenen 2 bin 700 lira kira, 'yok artık' dedirtti İSTANBUL'DA ÇAKAR DENETİMİ İSTANBUL'DA ÇAKAR DENETİMİ

Son Dakika Güncel Gece Kulübü Reina'ya Terör Saldırısı! 39 Kişi Hayatını Kaybetti, 69 Yaralı - Son Dakika


Advertisement