İstanbul'da Kültür Sanat - Son Dakika

İstanbul'da Kültür Sanat

18.07.2013 12:15
İstanbul'da Kültür Sanat, System.String[]

"Ramazanda Caz" etkinliği, 23 Temmuz'da Kerem Görsev Trio'nun Sakıp Sabancı Müzesi'nde vereceği konserle başlayacak Grammy ödüllü new jazz ve akustik pop şarkıcısı Jason Mraz, yarın Life Park'ta sahne alacak Organ nakline dikkati çekmek için 25 ünlünün objektif karşısına geçtiği "Hayat Ver" adlı sergi, yarın açılacak

"Ramazanda Caz" etkinliği, 23 Temmuz'da Kerem Görsev Trio'nun Sakıp Sabancı Müzesi'nde vereceği konserle başlayacak.

Bu yıl 4.'sü düzenlenen festival kapsamında, 24 Temmuz'da İlhan Erşahin's İstanbul Sessions, 25 Temmuz'da da Omar Hakim The Trio of OZ, Sakıp Sabancı Müzesi'nde cazseverlerle buluşacak.

Konser biletleriyle iftar vaktine kadar Sakıp Sabancı Müzesi'nin "Oryantalizmin 1001 Yüzü" sergisi ile "Kitap Sanatları" ve "Hat Koleksiyonu" de gezilebilecek.

New jazz, akustik pop ve pop soul şarkılarıyla 21 milyonluk albüm satışına ulaşan Grammy ödüllü şarkıcı Jason Mraz, yarın Life Park'ta hayranlarıyla buluşacak.

Sezen Aksu, Fahir Atakoğlu önderliğindeki Acoustic Band'in eşliğindeki repertuvar ve düzenlemelerle yarın ve 20 Temmuz'da Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda müzikseverlerin karşısında olacak. Sahnede, alanlarında isim yapmış uluslararası müzisyenlerin doğaçlamalarla kendi virtüözlüklerini sergileyeceği bölümler de yer alacak.

Vurmalı çalgılar ustası ve besteci Yinon Muallem, 22 Temmuz'da son albümü "Nefes" ve önceki albümlerinden parçaları seslendireceği konseriyle, Türkiye'de Blues müziğin öncülerinden Ali Erdoğan Ağca 23 Temmuz'da, Deniz Taşar da müzisyen arakadaşlarıyla kurduğu dörtlüyle 24 Temmuz'da Nardis Jazz Club'ta olacak.

Kadıköy Belediyesi'nin ramazanda "aile gazinosu" geleneğini yaşattığı etkinlik kapsamda, yarın Özgürlük Parkı'nda konser düzenlenecek.

Türk sanat müziğinin önemli seslerinden Neşe Karaböcek'in assolistliğinde, 7 sanatçı aile gazinosu konseptiyle sahneye çıkacak. Seyyal Taner, Semiha Yankı ve Selçuk Ural'ın da aralarında bulunduğu aile gazinosu sanatçılarına, Panorama Orkestrası eşlik edecek.

Sergi

Tarabya Kültür Akademisi ve Goethe-Institut İstanbul tarafından düzenlenen "Gelecek ve 'Yüz'leşme (face & future)" sergisi, Galeri Co- Pilot'ta görülebilecek. Tarabya Kültür Akademisi bursiyerleri Jim Rakete ve Moritz Rinke'nin birlikte çektikleri bir film ve Jim Rakete'nin çektiği portre fotoğraflarının yer aldığı sergi, 23 Temmuz'a kadar açık kalacak.

Sanatçılar Huo Rf, Merve Morkoç ve Sena'nın farklı disiplin ve teknikleri kullanarak ürettiği yeni işlerinin yer aldığı "Zamanın İşaretleri"nin sergisi, Galerist'te gezilebilecek. Kendi jenerasyonlarının geçirdiği değişimler ışığında, yeni bir dönemin etkisiyle bağımsız olmayı hedefleyen üç sanatçı, "Zamanın İşaretleri" isimli ilk sergilerinde işlerini sanatsal estetik üzerinden ilişkilendiriyor.

Organ nakline dikkati çekmek için 25 ünlünün objektif karşısına geçtiği "Hayat Ver" adlı sergi, yarın Marmara Forum'da açılacak.

Memorial Sağlık Grubunun katkılarıyla Organ Nakli Bilinçlendirme Platformu tarafından gerçekleştirilen ve "Her Bağış Yeni Bir Hayattır" sloganıyla yola çıkılan "Hayat Ver" sosyal sorumluluk projesi, ünlü isimleri bir araya getirdi.

Proje kapsamında objektif karşısına geçen Aslı Tandoğan, Bengü, Çolpan İlhan, Derya Büyükuncu, Hülya Koçyiğit, İlker İnanoğlu, İsmail Hacıoğlu, Keremcem, Merve Sevi, Murat Başoğlu, Mustafa Ceceli, Yetkin Dikinciler, Yıldız Kenter, Zeynep Beşerler gibi isimler, "organ nakli bekleyen ve organ nakli olmuş bir hastanın hayata bakışı"nın aynı karede çarpıcı şekilde kurgulandığı fotoğraflara ilham verdi.

İlk kez 28 Şubat-9 Mart tarihlerinde Memorial Ataşehir Hastanesi'nde görülebilen sergi, 28 Temmuz'a kadar Marmara Forum'da ziyaret edilebilecek.

Film gösterimleri

Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü'nde, açık hava film gösterimleri kapsamında Danny Boyle'nin yönetmenliğini yaptığı, James McAvoy, Rosario Dawson, Vincent Cassel'ın rol aldığı "Trance" filmi, yarın, 20 ve 24 Temmuz'da gösterilecek.

Fil'm Hafızası'nın Alternatif Perde Projesi kapsamında, Ufuk Aksoy'un ilk uzun metrajlı filmi "Devremülk"ün ikinci gösterimi, 24 Temmuz'da Ortaköy Feriye Sineması'nda yapılacak. - İstanbul

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İstanbul'da Kültür Sanat - Son Dakika


Son Dakika

Oğluna kardan temsili pasta yaparak doğum günü sürprizi yaptı EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Son Dakika! ABD'li Moderna'nın koronavirüs aşısı ciddi vakalarda %100 etki sağladı Atatürk'le çekilen fotoğrafıyla hafızalara kazınan Remziye Tatlı hayatını kaybetti 6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para 53 yıl sonra çıkarıldı Öldürülen Özgür Duran'ın ailesinden şaşırtan iddia: Kadir Şeker kiralık katildi Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel saçlarını maviye boyattı