İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu - Son Dakika

İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu

20.01.2021 14:57

İstanbul'da bugünden itibaren İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi yapmayanlar toplu taşımaya binemedi. Metro ve metrobüs duraklarında HES kodunu eşleştirmeyenlerin oluşturduğu kalabalık dikkat çekti.

İstanbul'daki toplu ulaşımda kullanılan İstanbulkartlara HES kodu uygulaması zorunluluğu 15 Ocak'ta uygulanmaya başlamıştı. HES kodunu İstanbulkartına eşleştirmemiş olanlar ise hala toplu ulaşımı kullanabiliyordu. Bu sabahtan itibaren HES kodunu eşleştirme yapmayanlar toplu taşımalara binemedi. Hal böyle olunca da İstanbul'un metro ve metrobüs duraklarında zaman zaman kalabalıklar dikkat çekti.

İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu

VATANDAŞLAR YAVAŞLIKTAN ŞİKAYET ETTİ

Bazı vatandaşlar HES kodunu telefonları ile İstanbulkartlarına eşleştirirken zorluk yaşarken onlara zabıta görevlileri ve güvenlik görevlileri yardım etti. Bazı vatandaşlar ise HES kodunun onaylanma sürecindeki yavaşlıklardan şikayet etti.

İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu

"SAP GİBİ ORTADA KALDIK, BİNEMİYORUZ"

İşe geç kalan bir vatandaş 45 dakikadır onay beklediğini söyleyerek mağdur olduğunu belirtti. Vatandaş "Kimseye diyemiyorum benim yerime bas geçeyim diye çünkü kimse geçemiyor. Zamanı var diye eşleşme yapmadım, ayın sonuna kadar ertelenmişti. Bekledim biraz daha zamanı var diye öyle kaldık sap gibi ortada" dedi.

İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu
İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi İstanbul'da metro ve metrobüslerde HES kodu kuyruğu - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu bankaları, normal mesai saatlerine geri döndü Makyajı ve photoshop'u abartan Deniz Seki'yi görenler tanımakta güçlük çekiyor Yunanistan'daki 6.2'lik depremin ardından İzmir'de deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Mostafa Mohamed başarılı performansıyla dünyaca ünlü spor gazetesi Marca'ya haber oldu Babasının "Rabbime kurban ettim" diyerek boğazını kestiği çocuğun sağlığı iyiye gidiyor İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile korona tedbirlerine yönelik "Dinamik Denetim Süreci" konulu genelge gönderildi HDP kapatılırsa milletvekilleri Demokratik Bölgeler Partisi'ne geçecek Tarlasında bulduğu taşın 'göktaşı' olduğunu öğrenince hemen satışa çıkardı