"İstanbul'da Pazar Konserleri" Seçil Heper CRR sahnesine geliyor - Son Dakika

"İstanbul'da Pazar Konserleri" Seçil Heper CRR sahnesine geliyor

23.02.2017 12:05
"İstanbul'da Pazar Konserleri" Seçil Heper CRR sahnesine geliyor

İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun "İstanbul'da Pazar Konserleri" kapsamında şubat ayı ikinci konuğu, Türk Sanat Müziği'nin eşsiz seslerinden biri olan Seçil Heper olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), Türk müziğinin usta seslerini "İstanbul'da Pazar Konserleri" kapsamında sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Türk müziği hayranları için eski bir gelenek olan gündüz konserlerine tekrar hayat veren İBB CRR Konser Salonu, bu kez Türk Sanat Müziği sanatçısı Seçil Heper'i sahnesinde konuk edecek.

Bir dönemin ünlü sanatçılarından Seçil Heper, 26 Şubat Pazar günü İstanbul'da Pazar Konserleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle CRR'de buluşacak. İlk kez 1972'de sahneye çıkan Türk müziğinin eşsiz sesi Seçil Heper, muhteşem bir repertuvarla 14.00'te sahnede olacak. Seçil Heper bu özel programında; "Kapat Gözlerini", "Bir İhtimal Daha Var", "Huysuz ve Tatlı Kadın", "Söyleme Bilmesinler", "Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar", "Bir Garip Yolcuyum", "Senede Bir Gün", "Sevmekten Kim Usanır" başta olmak üzere Türk Sanat Müziği'nin unutulmaz eserlerini hayranları için seslendirecek. Kendine has üslubu, abartısız, zarif ve bir o kadar da etkili yorumuyla gönüllerde taht kuran sanatçı, CRR'de İstanbullulara keyifli bir pazar günü yaşatacak.

Türk müziğinin unutulmaz seslerinden Seçil Heper

Türk Sanat Müziği'nin göz kamaştıran yıldızlarından Seçil Heper, 1946'da Konya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Konya'da tamamladı. 1966'da açılan sınavı kazanarak Ankara Radyosu'na girdi. TRT için yapılan bir televizyon çekiminde Fahrettin Aslan'ın dikkatini çekerek Maksim Gazinosu sahnelerine lanse edildi. Güzelliği ve zarif hareketleriyle dikkat çeken ve kısa sürede milyonların sevgisini kazanan sanatçının "Seçil Heper", "Huzurlu Günler", "Dost Bildiklerim", "Seneler" ve "Assolistler (karma)" adlı 45'lik ve albümlerinin yanı sıra 2006'da Hakan Eren tarafından yayınlanan "En İyileriyle" adlı albümü bulunmaktadır. Ayrıca Seçil Heper, Hanende Melek (1976) filminde rol aldı.

İstanbul'da Pazar Konserleri'nin 5 Mart 2017 tarihinde gerçekleşecek bir sonraki programında, Türk Halk Müziği'nin sevilen sanatçılarından Burhan Çaçan yer alacak.

YORUMLAR
500
Kontrolden çıkan otomobil alt geçide düştü: 2 yaralı Kontrolden çıkan otomobil alt geçide düştü: 2 yaralı 5. İslami Dayanışma Oyunları 5. İslami Dayanışma Oyunları Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan asker baba ocağında Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaralanan asker baba ocağında
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'İstanbul'da Pazar Konserleri' Seçil Heper CRR sahnesine geliyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement