Son Dakika Haberleri: İstanbul'da 'Pet Şişeni At İstanbulkart'ını Doldur' Dönemi Başladı

İstanbul'da 'Pet Şişeni At İstanbulkart'ını Doldur' Dönemi Başladı

4 ay önce

Çevre kirliliğini azaltmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan geri dönüşümlü İstanbulkart dolum cihazları hizmet vermeye başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre kirliliğini önlemek amacıyla hayata geçirilen geri dönüşümlü akbil cihazları İstanbul'da hizmet vermeye başladı. Otomatlara boş pet şişe atan İstanbullular İstanbulkartlarını doldururken, vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

PET ŞİŞELER İLE İSTANBUL KARTLARA BAKİYE YÜKLENECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro istasyonlarına koymuş olduğu geri dönüşümlü İstanbulkart dolum makineleri ile toplu taşıma araçlarını kullananlar, boş pet şişe karşılığında İstanbulkartlarını doldurabilecek. Vatandaşlar çöpe atmak yerine bu makinelere attıkları pet şişeler ile hem çevreyi korumuş hem de maddi olarak kazanç sağlamış olacak.

VATANDAŞLARDAN UYGULAMAYA YOĞUN İLGİ

İstanbul'da bir çok noktaya pet şişe otomatları konulurken, vatandaşlar da uygulamaya yoğun ilgi gösteriyor. Uygulamanın başlamasıyla en çok sevinenler ise öğrenciler oldu. İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu'nda İstanbulkartını dolduran öğrenciler uygulamadan memnun olduklarını söyledi.
Optimar Araştırma, Türkiye Genelinde Yaptığı Seçim Anketinin Sonuçlarını Yayınladı Ölüyle Selfie Çeken Mezarcı Hakkında Dava Açıldı

Türkiye'nin Önde Gelen Giyim Devi Konkordato İstedi